AK Parti temayülündeki ‘Palancıoğlu’ mesajının kaynağı bekli o oldu

Manşet

Hafta Sonu Ak Partinin yapmış olduğu temayül yoklaması öncesi, Melikgazi ilçe teşkilatı üyeleri arasında paylaşılan mesaj, parti içerisinde ve ak partili vatandaşlarca tartışmalara neden olmuştu.

AK Parti temayül yoklaması öncesinde,  Melikgazi ilçe teşkilatındaki partililer,  birbirine ‘bizim adayımız Palancıoğlu’dur mesajı attılar. Teşkilat mensupları gelen mesajlara tepki göstermişti. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu “Teşkilat olarak, biz kimseyi yönlendirmeyiz ve etki altında bırakmayız. Hiçbir adayı da öne çıkartarak deklere etmeyiz.Teşkilattaki bazı arkadaşların kendi arasında yazdığı mesajdan ibarettir” demişti.

Melikgazi için adaylık başvurusu yapan eski il başkanı Hüseyin Cahit Özden de mesaja tepkide bulunmuş, teşkilat mensuplarına, temayülde Mustafa Palancıoğlu’nun desteklenmesi yönündeki mesajların üzücü olduğunu, herkes hür iradesi ile isimleri belirtmesi gerektiğini söylemişti.

Teşkilatta atılan mesajların, milletvekillerinden birisinin yönlendirmesi ile atıldığı iddiaları dillendirilmişti Konu ile ilgili gazetemizde çıkan haber sonrası Melikgazi ilçe başkanı Gökhan Ülke Gazetemiz genel yayın yönetmeni Azim Deniz’i arayarak yaşanan mesaj olayını açıkladı.

Ülke “ teşkilattaki bazı arkadaşların yanında, Talas belediye başkanı Dr Mustafa Palancıoğlu’nun Melikgazi ilçesi için faydalı olacağını düşündüğümü söylemiştim. Arkadaşlarda benim bu söylemim üzerine Palancıoğlu’nun Melikgazi başkan adaylığı için birbirine destek mesajı atmışlar. Ben Mustafa Palancıoğlu’nun çalışmalarını takdir ediyor ve başarılı görüyorum. Melikgazi’ye de çok şey katacağını düşünüyorum. Eski il başkanımız Hüseyin Cahit Özden’i de çok severim. Milletvekili adaylığı sırasında kendisini destekledik ve temayülden çıkması için çok çalıştık. Bir sıkıntımız yok. Temayülde 2. Sıraya da kendisini yazdım. Parti genel merkezimiz kimi aday gösterirse biz o adayı destekleriz” diyerek Palancıoğlu için atılan mesajın kaynağının kendisi olduğunu açıkladı

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar