Büyükkılıç, Kayseri’de coşkuyla karşılandı - Kayseri Deniz Postası
18
Çrş, May
41 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeyda Aşatır / Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri'de onlarca partili tarafından coşkuyla karşılandı.


Erkilet Havaalanı’nda uçaktan iner inmez mikrofon uzatan gazetecilere konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve mevcut Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı’nın selamlarını getirdiğini belirterek, “Kayserimiz için beklentisinin her zaman olduğu gibi yüksek olduğunu inşallah Kayserimizin tamamını kucaklayacak bir anlayış içerisinde bir çalışma yapmamız gerektiğini tekrar onun söylemleriyle hatırlatıyorum. İnşallah el ele gönül gönüle daha güzel günlere hep beraber ulaşacağımıza inanıyorum. Hiç kimseyi dışlamadan hiç kimseyi ötekileştirmeden ben değil biz anlayışı içerisinde çalışacağız. Bir olacağız diri olacağız iri olacağız hep beraber Kayseri olacağız. Vatanımıza, milletimize sahip çıkma duygusu içerisinde herkesi kucaklayacağız. Çizgimizi bozmadan bu anlayış içerisinde çalışmalar yaptım” dedi.

Büyükkılıç Kayseride coşkuyla karşılandı1
Kayseri’nin insanlarının kendilerini sevdiğini ifade eden Büyükkılıç, “Kayseri bize sahip çıktı. Biz değerli bakanlarımız ile beraber Kayseri’ye bir anlayış getirdik. Ben değil biz dedik. Bunun sonucunda da Memduh Büyükkılıç’a sahip çıkan davamıza, sevdamıza sahip çıkan kardeşlerimize ben minnet duyuyor, siz istediniz Sayın Cumhurbaşkanımız ve teşkilatlarımız bizlere sahip çıktı. Bizde o duygu içerisinde sizlere layık olacağız. Onları mahcup etmeyeceğiz. El ele ve gönül gönüle diyeceğiz. Hep beraber daha güzel günlere diyeceğiz" şeklinde konuştu.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da konu ile ilgili şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız İstanbul’da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için adayımız Memduh Büyükkılıç’ın ismini zikretmek suretiyle süreci başlatmış oldu. Biz bir gün öncesinden gerekli paylaşımlarımızı yaptık. Teşkilat olarak arkasında olduğumuzu ve beraber çalışarak Kayseri’de bir tarih yazacağımızı ilan etmek üzere burada toplandık. Bu teşkilatın gücünü göstermek için muhteşem bir görüntü özellikle de katılımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmanın karşılığında bir netice alınabilir. Biz teşkilat olarak çalışacağız. Sayın Başkanımızın da çalışkanlığıyla bize destek vereceğinden eminiz. Kayserimiz için güzel neticeler alacağız."
Konuşmaların ardından partinin seçim otobüsüne çıkan Büyükkılıç, partilileri selamladı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım