Adaylar belli, bu bir oyun! - Kayseri Deniz Postası
18
Çrş, May
41 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / İktidar partisi AK Parti Kayseri’ye 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi belediye başkanlığı için 94 aday adayı başvursa da yine benzer yüzlerin aday seçilmesi tepkilere neden oldu. İl Başkanlığı başvuru yapan aday adaylarına bir yemek verip, plaket takdim ederek teşekkür etti.

 

2019 yerel seçimleri öncesi belediye başkanlığı için AK Parti’de aday adaylığına yoğun başvuru yapıldı. Yapılan başvurulara ve temayül yoklamalarına rağmen açıklanan adayların yine benzer yüzlerden seçilmesi, ‘Adaylar belli, yine aynı yüzler, hep aynı oyun. Memlekette yetişmiş başka insanlar yok mu? Var ise fırsat mı verilmiyor?’ yorumları yapılmasına neden oldu.

İl Başkanlığı başvuru yapan aday adaylarına bir yemek verdi. Düzenlenen gecede tüm aday adaylarına plaket verilirken, il başkanı Şaban Çopuroğlu, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Kayseri olacağız, Kayseri’miz için gece gündüz demeden koşmaya devam edeceğiz” dedi.

Aday adayı olan kişilere teşekkür eden Çopuroğlu, “İl Başkanlığı olarak gerçekleştirdiğimiz Belediye Başkan Aday Adayları İstişare ve Plaket takdimi programına katılımlarından dolayı Milletvekilimiz, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız,Tüm İlçe Belediye Başkanlarımız,tüm İlçe Başkanlarımız, Yönetimimiz ve İlçelerimizden aday adayı olan dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Genel seçimlerde de aynısı oldu

2018 Genel Seçimleri’nde de AK Parti’de yine çok sayıda milletvekilliği için yoğun başvurular yapılmış, ancak yine aynı yüzlerle hazırlanan listeye tepki gösterilmişti.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım