Uğurluel’in Kayseri maceraları - Kayseri Deniz Postası
18
Çrş, May
42 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / FETÖ/PDY'nin 'medya yapılanması'na yönelik soruşturma kapsamında 'Maceracı' isimli programın sunucusu Murat Yeni’nin ismini verdikten sonra yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan tarihçi-yazar Talha Uğurluel, Kayseri’yi de sık sık ziyaret ediyordu. En son Kayseri 2. Kitap Fuarı’na katılan Uğurluel, 'Dinler Tarihinin Başkenti Kudüs' konulu söyleşi yapmıştı. İşte Uğurluel’in Kayseri maceraları…

Uğurluelin Kayseri maceraları2

FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan tarihçi ve yazar Talha Uğurluel Erzincan'a götürülmüştü. Neden gözaltına alındığı sorulan Uğurluel, "Kudüs kitabını yazdığım için" diye cevap vermişti. Talha Uğurluel’in Mart 2015 basımı olan kitabının önsözünde Fetullah Gülen'in sağ kolu Abdullah Aymaz’a teşekkür ettiği ve "hocam" diye hitap ettiği iddia edildi.

Uğurluelin Kayseri maceraları3

Erzincan’da FETÖ’den tutuklanan Talha Uğurluel, Kayseri’ye çok sık ziyaretlerde bulundu. Uğurluel, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bir çok etkinlikte yer alırken, 16 Mayıs 2016’da Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Tarihçi Talha Uğurluel'in katıldığı "Osmanlı'nın Şifreleri ve Selçuklu'da Kayseri" konulu söyleşi yapılmıştı.  Yine Büyükşehir etkinliklerinde 6 Kasım 2016’da Talha Uğurluel'in sunumuyla Kültür Yolu Gezisi yapılırken, 23 Kasım 2016’da Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Araştırmacı-Yazar Talha Uğurluel’in anlatımıyla, ‘Osmanlı’da Eğitim’ adlı bir programı gerçekleştirildi. Ayrıca Uğurluel 24 Kasım 2016’da Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte Youtube kanalından ‘Bir Taş Harikası, Kayseri Talas’ isimli program düzenledi. Uğurluel, 28 Mart 2017’de Mix Kayseri ve Selçuklu Kültür Sanat Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen imza gününde okurlarıyla buluşmuştu. 10 Haziran 2017’de Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde tarihçi ve yazar Talha Uğurluel’i 10 Haziran Cumartesi günü okurlarıyla buluşmuştu. 18 Eylül 2017’de Talha Uğurluel Kayseri Keykubadiye Kazıları’nı incelemiş, 14 Mart 2018’de Yahyalı Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı iş birliği gerçekleştirilen 'Çanakkale Zaferi' adlı konferansa konuk olmuştu. 28 Haziran 2018’de MÜSİAD Kayseri tarafından düzenlenen, “Kudüs Neden Önemlidir?” konulu konferans, Tarihçi Yazar Talha Uğurluel’in katılımıyla, Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşmişti.

Uğurluelin Kayseri maceraları4

Kayseri’de bir çok tarihi mekanları da gezen Uğurluel, yaptığı video çekimlerini youtube kanallarında yayınladı. En son 17 Ekim 2018’de Kayseri 2. Kitap Fuarı’na katılan Uğurluel, 'Dinler Tarihinin Başkenti Kudüs' konulu söyleşi yapmıştı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım