Uyuşturucu baronu başka cezaevine sürüldü

Manşet

(ÖZEL) Haber: Şeref Kahraman – Kayseri’de film senaryolarını aratmayan bir olayda organize suç örgütü lideri ve Ankara'nın en büyük uyuşturucu baronu olarak nitelendirilen ve Kayseri Bünyan T Tipi Cezaevi’nde yatan Kadir İ.’ye cep telefonu temin ettikleri iddia edilen 3 gardiyanın tutuklanmasının ardından flaş gelişme yaşandı. Uyuşturucu baronunun olay sonrası yüksek güvenlikli bir cezaevine sevk edildiği öğrenildi.

 

Firari olarak yurt dışına kaçan ve 2017 yılında yasa dışı yollarla Türkiye'ye geldiğini tespit eden polis ekipleri tarafından İzmir’de yakalanan şüpheli Kadir İ., uyuşturucu suçlarının yanı sıra suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yaralama, tehdit, darp ve ruhsatsız silah taşıma gibi 14 ayrı suçtan aranıyordu. Kayseri Bünyan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan Kadir İ.’nin Ağustos ayından beri cezaevinde cep telefonu kullandığı ihbarını alan Bünyan Jandarma ekipleri olayı derinleştirerek yaptığı soruşturmada aralarında başgardiyanın olduğu Bünyan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda görevli 3 gardiyan Ö.S., M.Y. ve G.K.’yi gözaltına aldı.

Jandarmada ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen  gardiyanlar Ö.S., M.Y. ve G.K. ‘cezaevine yasak eşya sokma’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘rüşvet suçlarından tutuklandılar.

Koğuşuna cep telefonu alan Kadir İ.’nin ticareti oradan yönettiği, cezaevine uyuşturucu da soktuğu dedikoduları ortaya çıkarken, 3 gardiyanın tutuklanmasının ardından flaş gelişme yaşandı.

Uyuşturucu baronu Kadir İ.’nin olay sonrası ismi açıklanmayan yüksek güvenlikli bir cezaevine sevk edildiği öğrenildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar