“Yanıma gelse daire başkanı yapmam”

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz / AK Parti ile MHP ittifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki ile CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı Mansur Yavaş arasında tartışma sürüyor. Özhaseki, gazetemize yaptığı açıklamada, “Ben Mansur Yavaş’ı hiç muhatap almam. Yanıma gelse daire başkanı yapmam. Ben kendisine cevap bile vermem” dedi.

 

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında muhalefetin yürüttüğü ittifak çalışmalarıyla ilgili 'Zillet İttifakı' yorumunda bulundu. Özhaseki'nin bu açıklaması üzerine Mansur Yavaş, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu. 

Özhaseki, gazetemize yaptığı açıklamada, Mansur Yavaş’ı muhatap almayacağını belirterek, “Ben Mansur Yavaş’ı hiç muhatap almam. Yanıma gelse daire başkanı yapmam. Ben kendisine cevap vermem. Onu ciddiye almıyorum” dedi.

“HEPSİNE KİTAP OKUTURUM”

 Açıklamasında ‘Türkiye’de belediyeciliği bilen 3 tane adam varsa birinci sırada ben varım’ diyen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkes biliyor, ben Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olayım istemedim ki. Beyefendi istedi, MYK, MKYK’da oylama yapıldı, oy birliği ile Özhaseki çıktı. Büyük konuşmak bana yakışmaz ama Türkiye’de belediyeciliği bilen 3 tane adam varsa birinci sırada ben varım. Bu konuda da mütevazi olmam, hepsine kitap okuturum. Benim bir şeye mi ihtiyacım var. Beyefendiden belediyelerin ağabeyi olarak kalmayı istedim. Ya Ankara ya İstanbul’du. Ankara’da nüfus 5.5 milyon, 5 milyonu orta Anadolu kentlerinden gelmiş. Öyle olunca Ankara benim için uygun oldu. Hayırlısı dedik biz de devam ediyoruz.”

“BU SIR BENDE, SIZMASINI İSTEMİYORUM”

Yerel seçimler öncesi ilçe adaylarının üzerinde çalışmaların sürdüğünü ifade eden Özhaseki, “Şuanda ittifak görüşmeleri devam ediyor, bu da benim sırtımda. Dolayısıyla sızmasını istemediğim için benden başka adayların kim olduğunu bilen yok. Bu sır bende, sızmasını istemiyorum. Bu hafta içerisinde netleşmesi bekleniyor” diye konuştu.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar