O imam hatibin öğretmenlerine velilerden baskı iddiası…

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de bir imam hatip ortaokulunda velilerin öğretmenlere olan baskıları öğretmenleri adeta bezdirdi. Bir kaymakam çocuğunun Arapça dersi sınavından 20 alması üzerine, ilçe milli eğitim müdürü ile haber yollatıp sınavı iptal ettirdiği, iptal edilen sınav yeniden yapıldığı ve kaymakamın çocuğunun bu sefer 83 puan aldığı iddia edildi.

48389181 2094972357237372 2725597490265980928 n

Yine aynı okulda bir doktor velinin öğretmeni tartakladığı öğrenilirken,  Türk Eğitim Sen 2 No’lu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk bu iddialara sert tepki gösterdi. Görüşlerine ulaştığımız kaymakam ise iddiayı yalanlayarak ‘söylentiler hikayedir’ dedi.

Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu’nda meydana gelen olayda iddiaya göre yaklaşık 15 gün önce bir ilçe kaymakamının 6. Sınıfa giden çocuğu girdiği Arapça dersi sınavından 20 puan aldı. Aldığı puanı kaymakam olan babasına söyledi. İddiaya göre okula Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü gönderterek konu hakkında bilgi aldı. Fırça yiyen okul yönetimi, sınavı iptal edip, yeniden sınav yaptı. İptal edilen sınav yeniden yapıldı ve kaymakamın çocuğu bu sefer 83 puan aldı. Bu iddialar sonrası okul adeta çalkalandı.

Kulaktan kulağa giden bu iddia sonrası Türk Eğitim Sen 2 No’lu Şube yönetimi okula ziyarette bulundu.

“HİÇ KİMSE ÖĞRETMENİ YALNIZ SANMASIN”

Türk Eğitim Sen 2 No’lu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, konu ile ilgili gazetemize yaptığı özel açıklamada “Öğretmenler veli baskısından rahatsızlar. Biz de kaymakam ve doktorun tartaklaması olaylarını duyunca okula gittik. Türk Eğitim Sen 2 No’lu Şube yönetimi olarak ziyarete gittik. Kaymakam olayının dışında o okulda geçtiğimiz günlerde bir doktor veli de öğretmeni tartaklamıştı. O okulun başlı başına denetlenmesi lazım. Bu konularla ilgili gerekli girişimlerde bulunacağız. Hiç kimse öğretmeni yalnız sanmasın, öğretmen şamar oğlanı değildir” diye konuştu.

OKUL MÜDÜRÜ İDDİALARI YALANLADI

Konu ile ilgili bilgi ve görüşlerini almak için telefondan ulaştığımız Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nuri Balı ise ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu ve başka bir şey söylemeyeceğini ifade etti.

KAYMAKAM: “İDDİALAR HİKÂYEDİR”

İddiaları yalanlayan kaymakam, 20 aldığı doğrudur ama kesinlikle sınavın iptal edildiği, yeniden sınav yapıldığı 83 aldığı iddiaları hikayedir. Bu çözüm değildir ki. Doğru olan şudur ki veli toplantısı oluyor, veli toplantısında tüm öğretmenlerin olması gerekirken Arapça öğretmeni yok. Eşim çocuğu ile ilgili öğretmenden bilgi almak istiyor, hiçbir yönetime haber vermeden okuldan, görev yerinden ayrılmış. Ertesi gün okul müdürüne sordum, müdürün bilgisi olmadan öğretmen okuldan ayrılmış. Ben de kendi hakkımı nasıl savunuyorsam, başkasının hakkını da savunmam gerekir” şeklinde konuştu.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar