Kooperatifin arsasını kendine sattı

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz / Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi Başkanı Ekrem Şahin şirketinin para ihtiyacını karşılayabilmek için başkanlığını yaptığı kooperatifin arsasını kendi şirketinin üzerine geçirerek Cıngıllıoğlu’na sattı.

 

Ekrem Şahin, Kooperatif başkanı olduğu dönemde, kooperatife ait 3088/12 parsel  arsayı resmiyette kendisinin olmayan ancak, perde gerisinde gerçekte sahibi olduğu EGS Grup Beton Yapı Elemanları İnşaat Nakliye San. Ve Tic. A.Ş.’nin üzerine geçirdi. 

Ekrem Şahin Nakit para ihtiyacı karşılayabilmek için arsayı, şirket müdürlerini Cıngıllıoğlu’na göndererek,  iki ay sonra geri almak şartı ile bu arsayı sattı. İki ay sonra, arsayı Cıngıllıoğlu’ndan geri alamayınca, Cıngıllıoğlu arsayı Feridun Ulusoy İnşaat’a sattı.

Böylelikle kooperatifin arsası yok olmuş oldu. Üyelerin inşaatları tamamlanmasına rağmen, kooperatifte, arsa sahiplerinin dairelerini karşılayacak arsa yok. Kooperatif için yapılan daireler, üyelere usulsüzlükler sonucu, pahalıya mal oldu. 

Müteahhitliğini yaptığı, Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi ile, ERAS inşaat şirketi yönetim kurulu başkanı Mustafa Eraslan, yollarını nasıl ayırdı? Eraslan inşaatın, müteahhitlikten doğan alacağı, nasıl ödendi? Eraslan ile Ekrem Şahin arasındaki çıkan anlaşmazlığı kimler nasıl çözdü? Eras İnşaat’ın, Kooperatifteki alacağını, Ekrem Şahin neden kendi şirketinden (EGS) ödedi? Ekrem Şahin, milletvekili, eski il başkanları, bir çok tanınmış iş adamını ve şehrin kabadayılarının neden ses ve görüntü kayıtlarını aldı? Ekrem Şahin, kooperatif başkanlığından, nasıl 30 milyonluk şirketlerin sahibi oldu? Hepsi ve daha fazlası Deniz Postası’nda

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar