Boydak o altınları ne yapacağını söyledi?

Manşet

(Özel) Haber-Foto: Kayseri’de Umre’ye gitmek üzere havalimanına gelen bin 59 çeyrek altın 220 adet yarım altın, 138 adet tam altın, 8 adet Gremse tabir edilen altın olmak üzere  toplam  bin 425 adet yaklaşık 3 bin 600 gr altınla yakalanan ve serbest bırakılan Sami Boydak, o altınları Umre’de sadaka olarak dağıtacağını söyledi.

 

Emniyet ekipleri tarafından 19.01.2019 günü saat saat 17 00 civarlarında Umre’ye gitmek üzere havalimanına gelen daha önceden hakkında Fetö/PDY’den 3 yıl bir ay hapis cezası olan Sami Boydak isimli şahıs; Havalimanı dış hatlar giden yolcu salonu gümrük muhafaza noktasında yapılan aramada 1059 çeyrek altın 220 adet yarım altın 138 adet tam altın 8 adet Gremse tabir edilen altın olmak üzere  toplamda  1425 adet (Yaklaşık 3600 gr)altınla  ele geçirildi.

Ayrıca bir adet 40000(kırkbin) tl lik bir adet çek ve 200000 (ikiyüzbin)tl lik bir adet senet ile yakalandı. Konu ile ilgili 5549 sayılı Suç Gelirlerini Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanuna muhalefet sucundan dolayı Sami Boydak isimli şüpheli göz altına alındı. 

Mehmet ve Ayşe oğlu 49 yaşındaki Sami Boydak hakkında hakkında 3 yıl 1 ay hapis cezası verildiği ancak yurtdışı çıkış yasağı konulmadığı öğrenildi.

İşlemlerin ardından sabah saatlerinde Adli Tabiplik’e getirilen Boydak, sağlık kontrolünden geçirildi. Bu sırada kendisini görüntüleyen gazetecilerin ‘Bu altınları nereye götürüyordunuz?’, ‘O kadar altını ne yapacaktınız?’, ‘FETÖ ile halen bağlantınız var mı?’ sorusuna cevap vermedi.

Boydak, doktor raporunun ardından Adliye’ye sevk edildi. Sami Boydak sevk edildiği Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli kontrol ile yurt dışı yasağı kararıyla serbest bırakıldı.

Boydak’ın Emniyet’teki ve Savcılık’taki ifadelerinde örgüt ile hiçbir şekilde bağlantısı olmadığını söylediği, o altınları sadaka için dağıtacağını, çek ile senetler ile gayrimenkulünün tadilatlarını yapacağını söylediği öğrenildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar