En büyük turizm fuarında Kayseri yok!

Manşet

(Özel Haber) Şeref Kahraman / Dünyanın beşinci ve ülkemizin en büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na 21 yıldır katılan Kayseri, bu yıl ORAN’dan ödenek çıkmadığı için katılamadı.

 

Her yıl İstanbul’da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılan turizm işletmeleri, belediyeler ve sektör temsilcilerine Kayseri'yi tanıtma fırsatı buluyordu. Ancak bu yıl ORAN Kalkınma Ajansı’ndan  ödenek çıkmaması nedeniyle Kayseri bu fuarda yerini alamadı.

Kayseri Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katıldığı fuar, Kayseri ve bölge turizmi için olmazsa olmazdı. Ancak ORAN Kalkınma Ajansı’ndan  ödenek çıkmaması nedeniyle bu yıl Kayseri EMITT Fuarı’na katılamadı.

Bazı vatandaşlar, “Kayseri turizm kenti olmak istiyorsa bu fuarları kaçırmamalı. Kayseri’de 200’e yakın turizm işletmesi var, hiçbirinden ses çıkmıyor Turizmciler ve Büyükşehir Belediyesi destek olsa yine bu fuara katılım sağlanırdı. Özel sektör elinizi taşınızın altına koyun, gidip Kayseri’yi tanıtın. Devlet tarafından bu yıl ödenek çıkmadıysa özel sektörler bari ses versin” diye serzenişte bulundu.

Yozgat, Kayseri, Sivas’ın bulunduğu ORAN Kalkınma Ajansı’nda 21 yıldır ödenek çıkıyor ve Kayseri her yıl Dünyanın beşinci ve ülkemizin en büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’nda tanıtılıyordu.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) bu yıl 31 Ocak-3 Şubat arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar