İĞRENÇ! Öz kızına cinsel istismarda bulunan baba tutuklandı

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de 17 yaşındaki öz kızına  cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan 53 yaşındaki sanık, her satırı iğrenç, her satırı korkunç ifadesi sonrası tutuklandı. O baba akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti ve akıl sağlığı raporu için Şehir Hastanesi’ne sevk edilecek.

BAKANLIK AVUKATI DA KATILDI

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık İ.K.(53), mağdur kız Ö.K.(17) ve şikâyetçi anne E.K. (39) ile avukatlar hazır bulunurken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da duruşmaya katıldı.

Pedagog, mağdur kızın anne ve babasından etkilenmemesi ve daha rahat ifade verebilmesi için anne, babanın duruşma salonu dışına çıkarılmasını talep etti. Mahkeme bu talebi yerinde bularak, sanık olan baba İ.K. ile eşi E.K.’yi salon dışına aldı.

Duruşmada mağdur olan öz kızın anlattıkları duruşma salonunu adeta buz kesti. Pedagog eşliğinde ifade veren kız çocuğu Ö.K., şunları söyledi: “Ben imam hatipte okuyordum. Şuan 11. sınıftayım. 9 biterken, 10. sınıfın başlarında yaz ayındayken yani 2 yıl önce okuldan eve geldim. Kanepede oturuyordu, beni yanına çağırdı. Vücuduma dokunarak, ‘g...... büyümüş, ele avuca geliyor, portakal gibi olmuşlar’ diyerek dakikalarca okşadı. Ders çalışacağımı söyleyip odama gittim. 2018 yılının Eylül ayı başlarında bağ evinde otururken, annemle saatlerce tartıştılar, annemin, kardeşimin, benim elbiselerimizi yırttı. Herkes kendi odasına çekildiğinde, gece 23 sıralarında benim odama geldi. Bana ‘sen benim karımsın, bu zamana kadar büyüttüm, seni ben b......’ diyerek üzerimdeki tşörtümü yırttı, sonra annem geldi. Bu iki saldırısının dışında cezaevindeyken bana mektuplar yazıyordu, okula geliyordu mektuplar, orada açık saçık şeyler söylüyordu.”

Pedagog mağdur kızın gelecek adına korku ve kaygı yaşadığını belirtirken, salon dışına çıkarılan anne ile sanık baba tekrar duruşma salonuna alındı.

Mağdur kızın şikayetçi annesi E.K., sanık olan eşi İ.K.’den davacı ve şikayetçi olduğunu söyledi.

Sanık İ.K. ise boşanma aşamasındaki eşinin kendisine iftira attığını söyleyerek, “Bu benim öz kızım, cezaevindeyken yazdığım mektuplar özlediğimdendi, suçsuzum” dedi.

Savcı, sanık hakkında ‘çocuğa cinsel istismar’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararda sanık İ.K.’nin akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti ve akıl sağlığı raporu için Şehir Hastanesi’ne sevkine, sanığın tutuklanmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar