Polisin Durumu Kritik, Zanlı Tutuklandı

Manşet

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de polis memurunu ağır yaraladıktan sonra kaçan ve bir kömürlükte yakalanan 38 yaşındaki şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’de görevli 48 yaşında Kayserili 3 çocuk babası polis memuru İlhan Odabaşı’nın ise durumu ciddiyetini koruduğu, Ankara’dan özel olarak profesörler geldiği öğrenildi.

Kayseri ili Kocasinan ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Ticaret Meslek Lisesi önünde kimlik bilgisi sorgusu sırasında bir kişi de pompalı tüfek gören polis, telsiz ile anons geçerek takviye ekip istedi. Bu sırada telsizden polise ulaşamayan mesai arkadaşları olay yerine geldiklerinde de polise  ateş açıldığı, İlhan Odabaşı isimli bir polisin pompalı tüfekle ağır yaralandığını gördü.

WhatsApp Image 2019 02 07 at 17.23.58

Kaçan şüpheli Felahiye doğumlu 38 yaşında Mustafa Develi bir kömürlükte saklanırken yakalandı.

Emniyet’teki sorgusunda polis memurunu, sevgilisinin kocası zannettiği için vurduğunu söyleyen şüpheli Mustafa Develi daha sonra Adliye’ye sevk edildi.

Çelik yelek giydirilen Develi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ZANLI SUÇ MAKİNESİ

Şüpheli Mustafa Develi’nin yapılan üst araması ve ev aramasında av tüfeği içinde 17’sis ses fişeği olmak üzere 43 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi. Şüpheli Mustafa Develi’nin 8 adet tehdit, 3 adet 6284 SKM, 2 hakaret, 2 adet kasten yaralama, 1’er adet evden hırsızlık, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişilerin huzur ve sükununu bozma, görevi kötüye kullanma, mala zarar verme suçlarından kaydı olduğu belirlendi. 

ANKARA’DAN ÖZEL OLARAK PROFESÖRLER GELDİ

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’de görevli 48 yaşında Kayserili 3 çocuk babası polis memuru İlhan Odabaşı’nın ise Fakülte yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Emniyet’ten dün yapılan bilgilendirmede durumu çok kritik olan Odabaşı’nın şehit olduğuna dair sosyal medyada çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Ankara'dan özel olarak gelen profesörlerin beyin kanamasının durdurmaya çalıştığı öğrenildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar