12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Akdeniz İçin Birlik Parlamenterler Asamblesi dönem başkanlığı Türkiye’ye geçti. Türkiye, stratejik öneme sahip dönem başkanlığı süresince, AB ve Akdeniz ülkelerine göç ve terör konuları başta olmak üzere yapılacak uluslararası çalışmalara katkı sağlayacak. Temsil heyetinde CHP ve MHP Kayseri milletvekilleri de yer alacak.

52338346 2004050689716463 7853006130576883712 n

Almanya’nın Strasbourg kentinde iki gün boyunca gerçekleşen Akdeniz için Birlik Parlamenterler Asamblesi (AİBPA) toplantısının dönem Başkanı Türkiye oldu. Türkiye'nin AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım başkanlığında temsil edilen heyette ayrıca AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ve Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı yer aldı.

AW625188 03

 İki gün süren toplantıların sonunda açıklama yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, şunları söyledi: "AİBPA Türkiye heyeti olarak iki gündür bulunduğumuz Strasbourg’taki toplantılarda Türkiye'yi temsil ediyoruz. Türkiye için son derece önemli olan AİBPA dönem başkanlığını, toplantıda bulunan diğer ülkelerin parlamenterlerinin büyük bir teveccühü ve alkışıyla almış bulunuyoruz. Türkiye’nin dünyada ve bölgesinde ne denli büyük bir ülke olduğunu bir kez daha gördük. İnşallah Türkiye’nin başkanlığındaki bu süreçte bugüne kadar yapılan çalışmaların çok daha ileriyle gitmesini sağlayacağız. Türkiye’nin dönem başkanlığı süresince özellikle terör ve göç konularında ülkemizin deneyim ve tecrübelerini AB ve Akdeniz ülkelerindeki meslektaşlarımızla daha yakından paylaşacağız. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve uğurlu olsun.” 

MHP Kayseri milletvekili İsmail Özdemir ise öne çıkan başlıklarını şu şekilde açıkladı: “Sığınmacılar ve göç sorunu üzerindeki görüşlerde ana konulardan birisi Türkiye’nin bu konuda ortaya koyduğu gayretler. Akdeniz’in Kuzey ve Güney kıyıları arasındaki gelişme ve kalkınmadaki uçurumun giderilmesi için yürütülecek projeler…”

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de “Türkiye’nin dönem başkanlığındaki süre boyunca Akdeniz tarihte olduğu gibi barış, istikrar ve kardeşliğin bölgesi olur. Diliyorum ki Akdeniz, barış ve kardeşlik denizi olur” dedi. Haber Merkezi

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar