970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman – Kayseri’de 36 yaşındaki yüzde 50 zihinsel özürlü adama ‘seni karıya götüreceğim’ diyerek bir okulun bahçesinde tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan 64 yaşındaki sanık, ilk kez hakim karşısına çıktı. Savcı sanık hakkında mütalaasını verdi. İşte mahkemede yaşananlar…

 

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık S.Ç.(64) ile mağdur adam E.K.(36), şikayetçi annesi F.K.(71) ile avukatlar hazır bulundu.

Tutuksuz sanık 64 yaşındaki S.Ç. mahkemede “Ben kesinlikle mağdura tecavüz etmedim. Benim teyzemin torunudur. Aramızda husumet de yoktur ama bana iftira attılar. 2015 Kasım ayında hiç E.K. ile baş başa kalmadım. Seni karıya götüreceğim diye muhabbet de bulunmadım” diye konuştu.

Zihinsel engelli 36 yaşındaki adam E.K.’nin rahat ifade verebilmesi için sanık S.Ç. duruşma salonuna çıkarıldı.

Pedagog eşliğinde ifade veren E.K., “Gece olmuştu, Etrafta kimse yoktu. Beni Battalgazi İlköğretim Okulu bahçesine götürüp, arkadan tecavüz etti. Yeğenim O.K.’ye kahvehanede anlattım, sonra annem duydu. Olay günü ben içki içmedim ama o içmişti” dedi.

Tanık olarak dinlenen O.K. ise olayı şöyle anlattı: “E.K. benim amcam olur. Benim işlettiğim kahvehanenin üst katında otururlar. E.K. sürekli kahvehaneye gelir. O gün S.Ç. de geldi. Amcam E.K.’nin yanına gelip ‘seni karıya götürüyüm mü?’ dedi. E.K., S.Ç.’ye küfür edip bağırınca, ne olduğunu sordum. E.K. bana ‘seni avrada götüreceğim diye, okul bahçesinde götürüp tecavüz etti’ deyince, orada donup kaldım. Sonra sanık S.Ç.’ye bir kez vurdum, kahvedekiler bizi ayırdı.”

Savcı verdiği mütalaasında mağdurun yüzde 50 mental retardasyon özürlü olduğu, sanığın mağdura fiili livata suretiyle cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle ‘Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı nitelikli cinsel istismar’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti sanık avukatının mütalaaya cevap vermek için süre istemesi üzerine duruşmayı erteledi.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar