Savcılık, 11 yaşındaki çocuğu tokatlayan kadına takipsizlik verdi

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de okulda iki çocuğun tartışması sonrası bir kadın, apartman binasında 11 yaşındaki çocuğun arkasından gelerek adeta çocuğu tokat manyağı yaptı. Mağdur çocuğun annesi savcılığa kadını şikayet etti. Ancak Savcılık, şüpheli kadın hakkında somut delil olmadığından takipsizlik kararı verdi. Güvenlik kameraları ise o anları an be an kaydetti. Mağdur çocuğun annesi ise savcılığın kararına itiraz etti.

Savcılık 11 yaşındaki çocuğu tokatlayan kadına takipsizlik verdi2

19 Kasım 2018’de meydana gelen olayda iddiaya göre Ahmet Ulucan İlkokulu’nda 4. sınıfa giden 11 yaşındaki M.U.A. isimli çocuk, 10 yaşındaki İ.G. ile okulda tartıştılar. İ.G.’nin annesi S.G., okulda M.U.A.’nın yanına gelerek, ‘bir daha oğluma bulaşırsan seni çok fena yaparım’ dedi. Aynı gün akşam saatlerinde okul çıkışında mağduru takip eden S.G., mağdur çocuğun yüzüne ve kafasına tokatla vurdu.

WhatsApp Image 2019 03 11 at 17.46.08 1

Şüpheli kadın S.G.(34) savcılıkta verdiği ifadesinde mağdur M.U.A.’nın oğlu İ.G.’ye omuz atıp yere düşürdüğünü, defalarca uyardığını, olay günü de mağdurun küfür ettiğini iddia ederek eliyle iteklediğini söyledi.

Savcılık soruşturma sonrası doktor raporunda darp ve cebir izine rastlanılmadığı, şüphelinin mağdura hakaret ve tehditte bulunduğuna dair mağdurun soyut beyanı dışında herhangi bir delil olmadığından şüpheli S.G. hakkında kovuşturma yapılmasına yer olmadığına dair karar verdi.

Binanın güvenlik kamera görüntülerinde ise şüpheli kadının çantası ile binaya giren mağdur çocuğun arkasından geldiği, köşeye sıkıştırdığı çocuğa tokatlar attığı görülüyor.

WhatsApp Image 2019 03 11 at 17.46.08

Güvenlik kameralarına rağmen savcılığın verdiği karara itiraz eden Meltem Aydın 2018 Kasım ayında oğlunun başından geçen olayı gazetemize şöyle anlattı: “Ben yurt dışındayken çocuğum bir bayan tarafından takip ediliyor, asansör önünde çocuğum darp ediliyor. Barbaros Mahallesi’nde bulunan Ahmet Ulucan İlkokulu’nda 4. sınıfa giden oğlum, yine başka şubede 4. sınıfa giden bir çocuk ile kendi aralarında ağız kavgası yaşıyorlar. Bu çocuğun annesi benim çocuğu takip ediyor, kameraların önünde asansöre binmeden darp ediyor. Görevlimiz görüyor, uyarsa da o kadın ‘siz karışmayın’ diye devam ediyor.

Ardından okula gittik, okul polisi yasal suç olduğunu söyleyince biz de kadından şikayetçi olduk. Kadın ısrarla reddetti, görüntülerin bizde olduğunu bilmiyordu, daha sonra hatasını kabul edip, özür diledi. Biz suç duyurusunda bulunduk. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve savcılıktan kovuşturmaya gerek olmadığına dair karar verildi. Kadın bizden özür dilemesine rağmen, savcılıkta inkar etti. Biz de bu konuya itiraz ettik, halen sonuç alamadık.”

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar