Hay Sizin Yapacağınız İşin…

Manşet

Haber: Azim Deniz / Batı, güney ve kuzey yönlerinde kentin ana giriş kapısı olan, ayrıca ülkeyi doğu ile batı arasında birbirine bağlayan Boğazköprü bir kez daha kapanıyor. 12 milyon liralık harcama ile yapılan ve 2014’te ulaşıma açılan Boğazköprü Grubu Köprüleri’nin ayaklarının çökmeye başladığı iddia edildi. Köprünün hangi şartlarda yapıldığı, teslim alınırken köprünün neden sağlıklı kontrolünün yapılmadığı merak ediliyor.

WhatsApp Image 2019 04 02 at 16.51.51 1

Köprünün ayaklarının çökmeye başladığı iddia edildi

14 Kasım 2014’te ‘Boğazköprü skandalı’ başlıklı manşetimizde Boğazköprü'de tam bir asfalt skandalı yaşandığı, 12 milyon liralık harcama ile yapıldığı iddia edilen asfalt daha ulaşıma açılmadan çökmeye başlayınca 15 günlük kaplama sökülerek asfalt işlemi yeniden yapıldığını okuyucularımıza duyurmuştuk.

WhatsApp Image 2019 04 02 at 16.51.51 2

Kayseri Deniz Postası olarak o dönem Karayolları 6. Bölge Müdürüne ilettiğimiz şu sorulara cevap bulamamıştık:

“1. Kayseri Boğazköprü Yenileme Projesinin ihalesi ne zaman yapıldı, hangi müteahhit firma tarafından yapım işi gerçekleştirildi.

  1. Proje kaça ihale edildi, bu güne kadar kaç lira harcama yapıldı.
  2. Asfalt altyapısı için kullanılması planlanan malzeme için elverişsiz raporu verildi mi, buna rağmen aynı malzeme mi kullanıldı.
  3. Asfalttaki çökmeler kabul işleminden sonra mı oldu, yoksa önceden mi yaşandı.
  4. Asfalt yenileme işleminden dolayı Karayollarının bir zararı söz konusu mu..
  5.  Köprü ayaklarından birinin zemin etüdü yapılmadığı için bataklığa denk geldiği iddiası doğru mu?”

2 Aralık 2014’teki manşetimizde ise Boğazköprü Kavşağı  yenileme çalışmalarının   bir türlü bitirilemediğini, 12 milyon 200 bin liraya malolan  Boğazköprü Kavşağı yenileme çalışması tamamlanıp açıldıktan 10 gün sonra, asfaltın tekrar çöktüğünü, yol ulaşıma açıldığından bu yana düzenli ve sağlıklı olarak  hizmet veremediğini kaleme almıştık.

WhatsApp Image 2019 04 02 at 16.51.52

Ve 2019 yılı Nisan ayı…

Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından, Boğazköprü’nün köprü çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldığını, sürücülerin kuzey çevreyolunu kullanmalarını belirten levha asıldı.

WhatsApp Image 2019 04 02 at 16.51.5212

MİLLETVEKİLİ ERSOY, KARA YOLLARI’NA KADAR GİTTİ

WhatsApp Image 2019 04 02 at 16.59.32

Boğazköprü’nün kapatılması ile birlikte  Batı, güney ve kuzey yönlerinde kentin ana giriş kapısı olan, ayrıca ülkeyi doğu ile batı arasında birbirine bağlayan yolda bulunan esnaf da mağduriyet yaşadı. MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy, Karayolları Bölge Müdürü’nü ziyaret ederek, Boğazköprü mevkiinde yapılacak olan çalışmalarda bölgede bulunan iş adamlarına zarar vermemek adına neler yapılabileceğini masaya yatırdı. Ancak çözüm üretilememiş gözüküyor. Köprünün tekrar ne zaman açılacağı ise merak konusu…

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar