12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / YDA tarafından işletilen Kayseri Şehir Hastanesi laboratuvarlarında  Alkol Ve Madde Bağımlılığı Tedavi Ve Eğitim Merkezi (AMATEM)’nde tedavi gören bağımlıların kanlarındaki uyuşturucu madde tahlilleri aylarca 180 liraya yapıldı.  Ancak aynı tahlil eski Devlet Hastanesi’nde 45 liraya yapılmaya başlanıp, 2 bin tahlil yapılınca YDA’nın zarar ettiği gerekçesiyle bu tahliller, Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından durduruldu.

 

İddiaya göre, YDA tarafından işletilen Kayseri Şehir Hastanesi laboratuvarlarında kandaki uyuşturucu madde tahlili 180 TL’ye yapılıyordu. Aynı tahlil eski Devlet Hastanesi’nde 45 liraya yapılmaya başlandı ve 2 bin tahlil yapıldı. YDA, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bu durumu bildirince eski Devlet Hastanesi’ndeki 45 TL’ye yapılan tahliller durduruldu.

Daha önce Şehir Hastanesi’nde 180 liraya yapılan kandaki uyuşturucu madde tahlili Devlet Hastanesi’ndeki uygulama durdurulması sonrasında bu sefer 90 liraya indirilerek yapılmaya başlandı.

Bu durumun ardından kamuoyunca cevabı merakla beklenen sorular:

1- Daha önce 180 liradan yapılarak yaklaşık 500 bin TL devletten para alan Şehir Hastanesi’ndeki bu özel şirket YDA, nasıl oldu da aynı tahlili 90 liraya yapmaya razı oldu?

2- Fiyatını bir anda yarı yarıya indiren (tahlil başına 180 liradan 90 liraya ) Şehir Hastanesi’ndeki bu özel şirketin, daha önce fahiş fiyatla yaptığı tahlil farklarını ödeyip ödemeyeceği ve bu fahiş fiyata göz yumanlarla ilgili bir işlem yapılıp yapıldı mı?

3- Eski Devlet Hastanesi’nde durdurulmadan önce tanesi 45 liraya yapılan tahlil, niçin aynı fiyatla Şehir Hastanesi’nde yapılmıyor?

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar