12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz / Kayseri Şehir Hastanesi bünyesinde, Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının iş birliğiyle Türkiye'nin en büyük ikinci hastanesi olan "Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi” hasta kabul edemiyor. Standartlara uygun yapmayan YDA şirketi 2-3 milyon TL daha ödenmesi gerektiğini bildirdiği ortaya çıktı. Skandal üstüne skandal yaşanan ve 500 milyon avroya malolan Şehir Hastanesi’nin, bu şekilde vatandaşı rezil edecek konuma düşürülmesinin hesabının sorulması isteniyor.

 

Şehir Hastanesi Yüksek Güvenlikli adli Psikiyatri Kliniği’nin inşaatı, Sağlık Bakanlığı’ndan gönderilen projeye göre yapıldı. Hastane inşaatı bitip tamamen kesin kabulü yapıldıktan sonra Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi’nin bakanlığın yönetmeliklere göre yapılmadığı ve eksiklikler olduğu öğrenildi. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne resmi bir yazı ile uyarıda bulunarak, bu eksiklikler giderilinceye kadar hasta kabulü yapılamayacağını bildirdi.

3

YDA ŞİRKETİ ‘PARA’ İSTİYOR

Bunun üzerine Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Şehir Hastanesi inşaatını yapan YDA şirketi ile görüşerek söz konusu eksikliklerin tamamlanmasını istedi. Ancak YDA şirketi yetkilileri de, Sağlık Müdürlüğüne “Bakanılğın hastanenin tamamına ilişkin kesin kabulü yaptığını, sonradan çıkan bu eksikliklerin giderilmesi için 2-3 milyon TL daha ödenmesi gerektiğini aksi durumda bu eksikliklere ilişkin işleri yapamayacaklarını” iletti.

ESKİ HASTANE ÇARE OLDU

Ne Sağlık Bakanlığı ne de Sağlık İl Müdürlüğü’nün böyle bir bütçesi olmadığı için de, her şey bittikten sonra ortaya çıkan bu traji-komik durum karşısında bir başka formül devreye sokuldu. Buna göre  eskiden kullanılan Erkilet’teki psikiyatri hastanesi hemen 10 yataklı bir küçük kliniğe çevrilirken sağlık ekibi de Şehir Hastanesi’nden sıralı nöbet esasına göre takviye edildi.

2

SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

Şehir Hastanesi’ne gelen psikiyatri servisi hastalarından rahatsızlığı hafif olanlar burada tedavi edilirken, durumu daha ağır olanlar da Erkilet’teki derme çatma mini kliniğe gönderiliyor ancak hasta sayısı 10’u geçerse,  bu hastalar çevredeki başka hastanelere sevk ediliyor. Skandal üstüne skandal yaşanan ve 500 milyon avroya malolan Şehir Hastanesi’nin, bu şekilde vatandaşı rezil edecek konuma düşürülmesinin hesabının sorulması isteniyor.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar