Esnafa İçme Suyu İndirimi

Manşet

Haber: Tolga Yılmaz - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Deniz Postası TV’de su fiyatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, evlerdeki içme suyu fiyatının TEFE TÜFA artışı dışında tutup sabitleyeceklerini, esnafa ise indirim yapacaklarını söyledi.

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Deniz Postası TV’de ‘Çarşamba Sohbetleri’ programının konuğu oldu. Birçok konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, içme suyu fiyatlarında bir indirim olup olmayacağı yönündeki soruya ilişkin görüşlerini paylaştı.

WhatsApp Image 2019 05 08 at 15.43.04

Başkan Büyükkılıç, evlerdeki içme suyu fiyatlarının sabit kalacağını ama esnafa bir indirim uygulayacaklarına dikkat çekerek, konunun Mayıs ayı olağan meclis toplantısında gündeme geleceğine dikkat çekti.

Pazartesi Günü Mecliste Karar Alınacak

Başkan Büyükkılıç, “Su fiyatlarında bir iyileştirme değil de bir değişiklik söz konusu ama evlere verilen su mantığında değil de daha çok ticari olan esnafların yoğun talebi vardı.  Esnafların talebiyle ilgili bir iyileştirme hayata geçireceğiz. Diğer şehirleri de inceledim. Kademeli olan bizde de boyutlar var.  Diğer yerlerde 10 metre küpe kadar bizde 20 metre küpe kadar fiyatları bize emsal olan şehirler.  Diyarbakır hariç onlar özel durum olsa gerek Diyarbakır’ın dışında bizim suları kıyas ettiğinde bizim sularımız pahalı değil. Kasım ayında bir mecliste bir karar almıştık. Daha öce TEFE TÜFE’ye uyarlanıyordu. Eğer şimdi TEFE TÜFE’ye uyarlanması devam etse epeyce fiyat çıkardı.  4 liradan daha fazla olacaktı. Şuan 3,96 şimdi biz mecburen Mayıs ayında o kararı yeniden sürdürülmesini yeniden zam yapılmamasını TEFE TÜFE’ye de uyarlanmamasını sağlamak suretiyle şimdilik sabitleştirip devam edeceğiz. Bu da vatandaşın lehine avantaj olarak yorumlanabilir. Esnaflarımıza da bir miktar indirim söz konusu olacak. Bu mecliste Pazartesi günü karar alınacak ondan sonra açıklanacak.” Dedi.

Su Fiyatları Nasıl Belirlenmişti?

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti ve MHP’li üyelerin oy birliğiyle su fiyatlarına her ay düzenli olarak TEFE ve TÜFE oranında zam yapmayı kararlaştırmış, 31 Mart seçimleri öncesi bu karar askıya alınmış ve en son belirlenen fiyat üzerinden faturalandırma yapılıyordu.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar