İstihbaratçı Fetö’cü Hala Görevdeymiş

Manşet

Haber: Azim Deniz / 15 Temmuz hain darbe girişiminden 3 yıl geçmesine rağmen Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nın görevde olan istihbarat yüzbaşısının FETÖ’den gözaltına alınarak tutuklanması kafalarda soru işareti yarattı.

56653

Geçtiğimiz gün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Ankesörlü telefonlardan Mahrem imamları arayan askeri personellere yapılan operasyonda  Kayseri 12.nci Hava Ulaştırma  ana üst komutanlığının İstihbarat Yüzbaşısı Hakan Güner göz altına alındı. Kayseri KOM şube ekiplerinin göz altına alarak İstanbul’a gönderdiği Yüzbaşı Güner tutuklanarak cezaevine gönderildi.

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan  darbeye lojistik destek vermek  ve noktaları işaretlemek için  askeri uçaklar kalkmış, Kayseri Emniyet müdürlüğü ekipleri ve FETÖ savcılarının dikkatli çalışmaları sayesinde darbeciler tek, tek yakalanmıştı.

Sonrasında seri operasyonlarla birçok komutan ve subay gözaltına alınarak tutuklandı. Aradan 3 yıl geçti ama bir çok kurumda hala FETÖ temizlenemedi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığının yaptığı ve göz altına alınıp tutuklanan istihbarat yüzbaşına yapılan operasyonda bunu gösteriyor.

Kayseri Olay Gazetesi sahibi gazeteci Osman Çiftçi’nin geçtiğimiz günlerde yazdığı köşe yazısında belirttiği olay ise daha vahim. 12. Üs’te görevli İki üsteğmen birer hafta arayla Almanya’ya gitmiş ve bir daha dönmemiş. Yani firar etmiş.

Konuya ilişkin kamuoyunda “Nasıl olur da 3 yıl sonra stratejik önemi büyük 12. Üs’sün istihbarat yüzbaşısı FETÖ’cü çıkıyor. Anlamak mümkün değil” yorumları yapılıyor.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar