04
Cts, Tem
39 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz / Kayseri Şehir Hastanesi kurulduğu günden beri, devletin personelini özel şirket menfaatine çalıştırıyor. Devletin elemanı çalışıyor, parayı YDA Şirketler Grubu alıyor. İsmini açıklanmasını istemeyen bazı yetkililer, ‘Bu işin sonunda ciddi miktarda birilerine zimmet çıkabilir” yorumları yapıyor.

 

Şehir Hastaneleri’nde bulunan YDA şirketinin işletmeciliğini yaptığı laboratuvarlarda 42 devlet memuru sağlık personeli görev yapıyor. Bu durum bazı doktorlar tarafından Bakanlığa şikâyet edilince,  mikrobiyoloji ve biyokimya laboratuvarında çalışan kişi sayısı 2’ye düşürülmüş, Patoloji laboratuvarında çalışanlar ise hala YDA’ya hizmet etmeye devam ediyor. Daha öncede gündeme gelen bu konu, eski bakan Taner Yıldız’a sorulmuş,  Bakan konunun araştırılacağını söylemişti. İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli, çalışan personelin YDA’ya çalışmadığını belirtmesine rağmen, durum hiç de öyle gözükmüyor.

Biyokimya laboratuvarında 13 personel, mikrobiyoloji laboratuvarında 14 personel, Patoloji laboratuvarında 13 sağlıkçı devlet personeli görev yaparken, 15 Mayıs’ta biyokimya ve mikrobiyoloji 2 kişiye düşürüldüğü ortaya çıktı. Bu yanlış uygulamadan, aylık YDA’nın cebine 100 Milyon TL para girmiş oldu. 1 yılda bu rakam en 1 milyon ediyor.

İsmini açıklanmasını istemeyen bazı yetkililer, ‘bu işin sonunda ciddi miktarda birilerine zimmet çıkabilir.’, ‘Baş Vali yardımcısı M.H. Nail Anlar’ın eşi de Patoloji laboratuvarında doktor olarak çalışmasına rağmen bu duruma nasıl sessiz kalınıyor merak konusu’ diye yorumlar yapıyor.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar