970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Manşet

Haber: Tolga Yılmaz / Kayseri’nin internet televizyonu Deniz Postası TV’ye konuşan İYİ Partili Dr. Hasan Sami Özvarinli, “Kayseri’de yaşayan hemşerim Sivas’taki babasının evine elini öpmeye gidemiyor, otobüs bileti bulamadığı için. Biz elin Suriyelisini besliyoruz, sonra bayramlaşmaya gidiyor. Suriyelilerin işe yaramayan, atıl, cahil, bu memleketin geleceği ve ikbali için tehlike arz eden seçilmemiş, seçilmeden içeri alınmış hepsini Suriye’ye iade etmek lazım Esed’in kurtulmak istediği herkes, sınır dışı etmek istediği herkes Türkiye’de” dedi.

 

İYİ Partili Dr. Hasan Sami Özvarinli, Deniz Postası TV’de yayınlanan Tolga Yılmaz ile Kayseri Gündemi isimli programa konuk oldu.

Programda önemli açıklamalar yapan Dr. Özvarinli, Suriye meselesi ile ilgili olarak işe yaramayan, atıl, cahil Suriyelileri bir an önce sınır dışı edilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi: “Günlük 4 bin 5 bin kişi Suriye’ye gidiyor. Bayramlaşmaya giden adamın benim topraklarımda ne işi var. Kimse kusura bakmasın. Kayseri’de yaşayan hemşerim Sivas’taki babasının evine elini öpmeye gidemiyor, otobüs bileti bulamadığı için. Biz elin Suriyelisini besliyoruz, sonra bayramlaşmaya gidiyor. Ailecek torbalar dolusu alıyor, gidiyor, geliyor. Garibanım Kayserili hemşerim ise Sivas’a gidemiyor. Kendi öz yurdunda esirsin. Suriyelilerin işe yaramayan, atıl, cahil, bu memleketin geleceği ve ikbali için tehlike arz eden seçilmemiş, seçilmeden içeri alınmış hepsini Suriye’ye iade etmek lazım.  Her memleketinin zararlısı kendisine. Almanya geçen 200 Suriyeli almış. Tarihçi, doktor, mühendis alıyor. Suriye’nin mazisini ve tarihini bilen Suriyeli alıyor. Biz kimi alıyoruz, elek altındaki herkesi biz alıyoruz, eleğin üstündekini Avrupa alıyor. Biz bakkal, lokantacı alıyoruz. Esed’in kurtulmak istediği herkes, sınır dışı etmek istediği herkes Türkiye’de.  Bizim bebelerimiz, çocuklarımız, bunların getirdiği Suriyeliler ile mi uğraşacak? Suriye’den getirilen nesiller ile mücadele edecek. Halk kesinlikle Suriyeliler gitsin istiyor. Halkın en radikal görüşü bu şekilde. Zaten AK Parti’nin seçim kaybetmesinin iki nedeninden birisi geçim sıkıntısı, diğeri de Suriyeli sorunudur.”

“BU SİSTEM SAKAT DOĞMUŞTUR”

Dr. Özvarinli, Kayseri Şehir Hastanesi ile ilgili de görüşlerini şu şekilde söyledi: “Bu sistem sakat doğmuştur. Taşeron işletme anlayışı ile hastane işletme olmaz. Yanlış yaptılar, bu yanlışların çok ciddi maliyetleri var. Dışı süslü, içi boş. Aklın yolu bir, Türkiye Cumhuriyeti’nin 90 yıldır yaptığı devlet hastanelerinin aynı sistemi, Şehir Hastanesi’nde devam etmeli. Amacımız üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir. Bir hizmet yaparken, birilerini nasıl zengin edebiliriz düşüncesinden kurtulmamız lazım.”

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar