970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman/ Kayseri’nin Talas ilçesinde yaklaşık 3 yıldır faaliyet gösteren, bacası olduğu gerekçesiyle ruhsatı olan ancak bir türlü baca sorunu çözülmeyen Ciğerci Bahattin restoran zabıta ekiplerince mühürlendi, 37 çalışanı bulunan işletme bayrama kapalı girecek.

Kayseri’nin tanınmış ve sevilen restoranlarından olan ve kentte iki şubesi olan Ciğerci Bahattin, yaklaşık 3 yıldır Talas’ta müşterilerine hizmet veriyordu. 24 Mart 2016’da onay verilen ruhsatında işletmeye ‘ruhsat arşivi mimari projesine göre 30/30 baca bulunduğu’ gerekçesiyle ruhsat verildi, ancak baca sorunu bir türlü çözülemedi.  

Zabıta ekipleri bugün işletmeye gelerek, baca sorunu nedeniyle ünlü restoranı mühürledi. 
 
Ciğerci Bahattin işletmesi yetkilileri gazetemize yaptığı açıklamada, “AFM İnşaat ve Talas Belediyesi arasında yapılan imar planı tadilatı ile resmiyete göre bacalı olan işletme, zabıtanın gerekçe göstermeden kapatma kararı almasının işletme sahibi ve çalışanları mağdur edecektir” dedi.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar