FETÖ, Ülkü Ocakları’nı örgüt yapmış!

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Bir dönemin PKK’sı olan Ermeni ASALA terör örgütünü çökerten ve Susurluk kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı’nın yeğeni olan ve ‘ankesör soruşturması’ kapsamında yargılanan Alp Eren Çatlı’ya kripto FETÖ’cülerin yıllar önce kurdukları kumpas ortaya çıktı. Dönemin FETÖ’cü polisleri tarafından hazırlanan kumpasta örgütü ‘Ülkü Ocakları’ olarak belirleyerek, ülkücüleri de terör örgütü üyesi gibi gösterdikleri ortaya çıkarken, raporda şuan avukatlık yapan, o dönem öğrenci olan Kayserili Muammer Uçan’ın da FETÖ’cü polisler tarafından fişlendiği öğrenildi.

belgeeee

ÖRGÜT: ÜLKÜ OCAKLARI

2011 yılında o dönemin kripto FETÖ’cü polisleri Abdullah Çatlı’nın yeğeni, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı emrinde istihbarat astsubayı olarak görev yapan Alp Eren Çatlı hakkında o dönem emniyet istihbarat tarafından hazırlanan raporda bağlı bulunduğu örgüt olarak Ülkü Ocakları yazılırken, yine bu raporda ülkücüleri de terör örgütü üyesi gibi gösteriyor.

faceyesiteye

ÇATLI İLE İRTİBATLI OLAN KAYSERİLİ

2 Kasım 2011 tarihli raporda ise şuan Kayseri Barosu’nda avukatlık yapan, o dönem öğrenci olan Muammer Uçan’ın da FETÖ’cü polisler tarafından fişlendiği ortaya çıktı. Memur raporunda Muammer Uçan’ın, ulusalcılık ve milliyetçilik faaliyetlerini terör faaliyeti gibi lanse ettirilen rapor kapsamında Konya ili hedefleri arasında bulunan Alp Eren Çatlı ile irtibatlı olduğu, söz konusu şahsın Hakkari İli Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde meydana gelen terör olaylarına tepki gösterme amacıyla BDP binasına protesto düzenlemeyi planladığı ifadeleri yer aldı. Raporda Dünya Uygur Kongresi Başkanı Rabia Kadir ve Seyit Tümtürk ile ilişkisi olduğuna ilişkin ifadelerde görüldü. O dönem Alp Eren Çatlı Ülkü Ocakları Ankara İkinci başkanı iken, Muammer Uçan ise Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi görevinde bulunuyordu.

12 Eylül 2011’de Başkent’te üniversitelerde öğrenim gören öğrencileri eğitim hakkını engelleme, baskı kurmak suretiyle darp, tehdit, kasten yaralama ve haksız gelir elde etme suç isnatlarıyla Ankara Ülkü Ocakları’na yönelik operasyonda 36 kişi gözaltına alınmıştı.

Alp Eren Çatlı ifadesinde, babasının FETÖ’nün usulsüz dinlemelerine maruz kalarak, ağabeyi Ahmet Çatlı’nın da Ergenekon suçlamasında gözaltına alınarak mağdur edildiklerini söyledi. Asker olmadan önce Ankara Ülkü Ocakları ikinci başkanı olarak görev yapan Alp Eren Çatlı, ifadesinde ‘Beni hiçbir FETÖ mensubu aramış olamaz’ diyerek iddiaları kabul etmediği öğrenildi. Çatlı bir arkadaşının kendisini FETÖ imamı ile tanıştırdığı iddiasına ilişkin verdiği ifadede ise “Bu kişinin FETÖ iltisaklı olduğunu öğrendiğimde ismini emniyete bizzat ben bildirdim” dediği ortaya çıktı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar