‘Yanımda çalışan adamın parasını ödeyemezsem ben başkanlık yapamam’

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz / Eski yönetimden kalma 140 milyon TL borcu olan, yönetim üyelerinin alacaklarına temlik koyduğu konuşulan ve seçimli olağan genel kurulu ertelenen İstikbal Mobilya Kayserispor’da başkan Erol Bedir Deniz Postası’na çok önemli açıklamalar yaptı. Bedir, “Kayserispor olarak toplam 140 milyon civarında borcumuz var. Yanımda çalışan adamın parasını ödeyemezsem ben başkanlık yapamam. Buyurun koltuk boş. Başkanlar bana ‘Sen eski borca karışma, her yıl 40-50 milyon öderiz’ dediler ama 40 kuruş ödemediler. Bu kulübü batırmayalım, sıkıntıya sokmayalım. Benim gücüm tek başıma yetmez. Vali bey, başkanlarla, milletvekilleri ile toplantı yapacak, beni de çağırdılar” dedi. MHP Milletvekili Baki Ersoy’un da 29 Haziran’da yapılacak Olağan Genel Kurul’da bir liste hazırladığı kulislerde konuşulan konular arasında.

AW735874 03

DENİZ POSTASI’NA ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR

İstikbal Mobilya Kayserispor'un olağanüstü genel kurulu yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle 29 Haziran'a ertelendi. Eski yönetimden kalma 140 milyon TL borcu olan, yönetim üyelerinin alacaklarına temlik koyduğu konuşulan Kayserispor’da başkan Erol Bedir, Deniz Postası’na konuştu.

“ESKİ YÖNETİM GİBİ İCRAYA VERMEK OLMAZ”

Kulübün ayakta kalması için göreve geldiğinde 6 milyon TL kasaya cebinden koyan Başkan Dr. Erol Bedir, temlik konulması iddialarını şöyle anlattı: “Toplam benimki ile birlikte dahil olan temlik 13 milyonu bulmaz. Sadece naklen yayın gelirine temlik konuldu. Toplantı yaptık, orada 5 arkadaşımız, 300, 500, 700 bin, neyse adamlar vermiş. Bu arkadaşlar diyelim ki takımı deplasmana götürmüş, ben de bu şekilde para vermişim, yani kulübe borç olarak almışım. Borç kulübün, naklen yayın devam eder, kulüp ayakta olursa alacaklarını alırlar. Diğer yönetimin yaptığı gibi yeni gelecek yönetimi icraya verirsek bu da etik olmaz. Benim kulübe 6 milyon lira verdiğim para var. O günden bugüne temlik vermişim, her temlik sırası gelmiş, ben arkaya atmış almamışım. 3 seneki benim 6 milyon liram kim bilir şimdi kaç lira olurdu. Sonuçta memleketin takımı, imkanım varmış o zaman vermişim, takdir edenler etsin, etmezlerse de Allah takdir etsin. Diğer arkadaşların da ödenmesi gereken paralar  2 milyon civarındadır, şimdiye kadar ödenemeyince onlar da temlik vermiş.”

VALİ, BAŞKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANIYOR

Açıklamasında ‘Yanımda çalışan adamın parasını ödeyemezsem ben başkanlık yapamam’ diyen Bedir, “Benim kararım şu. İki üç sefer genel kurul kararı aldım. Şunu, bunu yapacağız diyerek bir takım sözler verdiler, devam ettim. O verilen sözler yerine getirilmedi, yine genel kurul yaptım. Bir sürü sözler verildi, yine yerine getirilmedi. Mücadele ettik, ligde kaldık ama verilen sözler tutulmadı. Bana ‘eski borca sen karışma, yeni borç yapma’ dediler. Ben borcumu artırmadım, buna rağmen kendi yağımda kavruldum, eski borçlara ödeme yapamadılar. Para ödeyemez oldum, bir mektup yazdım. Eskiden gelen borç meselesinin nasıl tahsil edileceğine bu şehir karar versin, benim bunu kapatma gücüm yok. Yanımda çalışan adamın parasını ödeyemezsem, şoförümün, güvenliğin maaşını veremezsem ben başkanlık yapamam. Başkaları yapar ama ben yapamam” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEHRİN EN ZENGİNİ BEN MİYİM?”

Başkan Bedir, Kayserispor’un tarihinde takıma en büyük katkıyı kendisinin verdiğini belirterek, “Buyurun koltuk boş. Bu kulübü batırmayalım, sıkıntıya sokmayalım. Benim gücüm tek başıma yetmez. Kayserispor’un tarihinde takıma toplam ya da parça parça olmak üzere en büyük katkıyı ben sağlamışım, bu şehrin en zengini ben miyim? Yarın (pazartesi) Vali bey, başkanlarla, milletvekilleri ile toplantı yapacak, beni de çağırdılar. Benim dışımda yönetim olursa mutluluk duyarım, ben de elimi taşın altına koyarım”  dedi.

“TOPLAM 140 MİLYON CİVARINDA BORCUMUZ VAR”

Herhangi bir transfer için imza olayı olmadığının altını çizen Bedir, “Transferler ile ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık, hocamız da dahil olmak üzere imza attırmadım. Seçimli genel kurul yapan başkanın imza attırması etik de olmaz. Biz yoksak raporumuzu yeni arkadaşlara sunarız, biz varsak sorun yok. Ligin başlamasına daha 2 ay var. Hikmet hocamız biraz daha takımı gençleştirmek istiyor, biz de o düşüncedeyiz. Kayserispor olarak toplam 140 milyon civarında borcumuz var. Kısa vadede 30, 35 milyon para ile bir süre devam eder. İnşallah şehrin güçleri harekete geçerler ve bu borcu bitiririz, kur farkı ödemişiz, 20 tane antrenör parası ödemişiz, futbolcu borçlarını ödemişiz, hala borç bu civarda. Başkanlar bana ‘Sen eski borca karışma, her yıl 40-50 milyon öderiz’ dediler ama 40 kuruş ödemediler” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ ERSOY DA LİSTE ÇIKARIYOR

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un da Olağan Genel Kurul’da bir liste hazırladığı kulislerde konuşulan konular arasında.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar