Kulkuloğlu: "Yazık değil mi Kayseri'ye?"

Manşet

Haber- Foto: Burcu Karakaya/  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri 23-24.Dönem Milletvekili Şevki Kulkuloğlu Deniz Postası Gazetesi bünyesinde bulunan Kayseri'nin internet televizyonu Deniz Postası TV'ye İstanbul Seçimlerini ve Kayseri'nin gündemini değerlendirdi. Şevki Kulkuloğlu, "Kayseri'nin gerçeklerle yüzleşmeye, uzlaşmaya, barışmaya ihtiyacı var. Kayseri'de maalesef bu yapılamıyor. Kayseri iktidara 7-8 milletvekili verdi. Karşılığında ne aldı? Yazık değil mi Kayseri'ye?" dedi.

 

CHP 23-24. Dönem Milletvekili Şevki Kulkuloğlu Tolga Yılmaz’ın sunduğu ‘Kayseri Gündemi’ adlı programda önemli açıklamalar yaptı. Kulkuloğlu tekrarlanan İstanbul seçimleriyle ilgili olarak, "24 rakamı çok ilginç, görüyoruz ki siyasi tarihimizde alınan 24 Ocak kararları ile serbest piyasa ekonomisine geçiş yaptık. Bu 24 Haziran'da ise partili sistemi sonlandırarak 23 Haziran'da Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ilk ağır yenilgisini aldı. AKP adeta kendi yaptığı hata ile yerel seçimi referandum havasına döndürdü. Başta havuz medyası da dahil olmak üzere hatalarını AKP de kabul etti" ifadelerini kullandı.

Konuşmasına devam eden Şevki Kulkuloğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

'Sandık bir oyla döner" atasözüne sadık kalınmadı

"Ekrem İmamoğlu'nun siyasi hayatını etkileyecek olumlu kariyeri kendileri oluşturdu.  VIP Çıkışı ve Beka Sorunu çıkışlarıyla Cumhurbaşkanı 31 Mart Seçimlerinde ilk 3 gün tokalaşmadan sonra her şeyi kabul etmişti. Ekrem İmamoğlu'nun potansiyel tehdit olarak görülmesinden sonra kendisi çekilerek karşısına Binali Yıldırım konulmaya başlandı.

"Benim rakibim değil, Binali Yıldırım'ın rakibi imajı oluşturuldu"

Başlarda direk kendisi muhatap alıyordu. Binali Yıldırım'ın yürütmüş olduğu 'Gönül Belediyeciliği' kampanyasının içeriğini dolduramadı. Ben İstanbul Seçimlerinde bu kadar fark beklemiyordum.  Yapılan 'Topal Ördek' benzetmesi mecliste çoğunluktan dolayı  hizmeti yürütmeme mantığıdır.

AKP'nin son 7-8 yılda acemice toplum ve siyaset mühendisliği yapıyor. Yandaş medyayla da bu süreci yanlış yönettiler. Türk toplumunu ve seçmeni ayrıştırıcı argümanlarla  Öcalan ve Kırıkkale Üniversitesi'ndeki İstiklal Marşı olaylarıyla buna tüy diktiler. Kaybetme korkusuyla zillet benzetmesi yaptılar geçen bu sürede belediyelerdeki  rant için içeriyi temizlemekte kullandılar. Millette 'artık yeter biz sizin oyuncağız değiliz, haddinizi bilin' dedi.

"Kayseri'de Belediyeler Ne Yaptılar da Kat trilyonlar Kadar Borcu Var?"

Kayseri'de yönetenlerin yaptığı yanlış halka yansıyor. Şehri Tıp Merkezi yapalım dedik. Yapılan şehir hastanesinin konumu çok yanlış. Yapılan yatırımlarla insanlar cezalandırılıyor gibi. Kayseri iktidara 7-8 milletvekili verdi. Karşılığında ne aldı? Yazık değil mi Kayseri'ye?  Erken Seçim Abdullah Gül'ün yeni parti kurulma süreci olmasa da olur. Abdullah Gül ‘her şey güzel olacak’ diyerek tercihini belirtti zaten.

Kayseri'de FETÖ ile bir mücadele veriliyor. Ama doğru mücadele değil, Türkiye genelinde öncelikle Fetö elebaşının alınması gerekir.

"Kayserispor'da 2 kere defter kayboldu" 

Kayseri Erciyesspor niye kapanamadı'? Çünkü Erciyesspor'da kayıtlar yerinde duruyor. Kayserispor'da kaybolan 2 defterdeki kayıtlara önce bakmak gerekir. Ben çok istememe rağmen beni üye yapmadılar."

Şevki Kulkuloğlu, "Takımın hangi ligde olduğundan çok doğru yerde olması gerekir. Türkiye'deki FETÖ yargılamalarında orada da öyle mağduriyetler var ki adalet işte burada vicdanları rahatlatmalı" şeklinde konuşmasını noktaladı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar