12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Boydak ailesinden 9 kişinin yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası alan Mustafa Boydak, sosyal medyadan siyasilere seslendi. Boydak, “Yapmayın bırakın artık bu insanları. Memduh, Tekin, Hacı, Şükrü, bunlardan terörist olmaz. Memleketi rahatlatın” dedi. Boydak ayrıca twitterdan cezaevi ziyareti sırasında kardeşi Memduh Boydak ile çektirdiği fotoğrafını paylaştı.

WhatsApp Image 2019 06 26 at 18.00.13

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 12 Aralık 2018’de Boydak ailesinden 9 kişinin yargılandığı davada Memduh Boydak’a ‘silahlı terör örgütü yöneticisi olma’ suçundan 18 yıl hapis, Hacı Boydak’a ‘üyelik’ suçundan 11 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası, Şükrü Boydak’a yine ‘üyelik’ suçundan 10 yıl hapis, tutuksuz sanıklar Mustafa Boydak, Bekir Boydak, İlyas Boydak, Erol Boydak, Murat Bozdağ’a ‘üyelik’ suçundan ayrı ayrı 7 yıl 6 ay hapis cezası ile yurt dışı yasağı kararı verilmişti.

WhatsApp Image 2019 06 26 at 18.17.03 1

‘Silahlı Terör Örgütü Üyeliği’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası alan tutuksuz Mustafa Boydak, Twitter hesabından siyasilere seslendi.

WhatsApp Image 2019 06 26 at 18.17.03

12 yıl Kayseri Sanayi Odası Başkanlığı yapan Mustafa Boydak, “Üniversitede 2 yılda beraber okuduk Memduh ile birlikte Türkiye’nin en kaliteli beyinlerinden birisi. Tam 40 aydır tutukludur. Yapmayın bırakın artık bu insanları. Memduh, Tekin, Hacı, Şükrü, bunlardan terörist olmaz. Memleketi rahatlatın. İsimsiz ihbar mektupları ve yalancı gizli tanık ifadeleri ile insanlarımız hapsedildi. Lütfen mağduriyetleri görün artık. Türkiye hepimizin. Memduh TÜSİAD Başkan Yardımcılığı da yaptı. Emrinde doğrudan ya da dolaylı 40 bin kişi çalışırdı. Türkiye’nin iyiliğinden başka bir şey istemediler. Girişimci kolay yetişmiyor. Lütfen tüm siyasiler” yorumları yaptı.

Boydak ayrıca twitterdan cezaevi ziyareti sırasında kardeşi Memduh Boydak ile çektirdiği fotoğrafını paylaştı.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar