12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Dilara Tura - Kayseri Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Radyo-TV Teknolojisi programı öğrencilerinin hazırladığı projelerin gösterimi yapıldı.

Geleceğin sanatçıları projelerle göz doldurdu2

Mimar Sinan Tuncer Küçük Konferans Salonu’nda yapılan gösterime meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ercan Karaköse, müdür yardımcıları, Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cebrail Çiftlikli,  meslek yüksekokulu öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Gösterimde öğretim görevlisi Emel Dursun danışmanlığında hazırlanan belgesel projeleri katılımcılara izletildi.

Geleceğin sanatçıları projelerle göz doldurdu5

Prof. Dr. Cebrail Çiftlikli gösterim sonunda yaptığı konuşmada, “Ben inanıyorum ki çok iyi yerlerde çok iyi şartlarda çalışma imkanları bulacaksınız bu dönemki öğrencilerimin en önemli özelliklerinden biriside oldukça araştırmacı girişken ve nerede ne varı araştırıp bulmaya çalışmaları belki bu film olsun kısa film olsun belgesel olsun yani sizin projeleriniz aslında sizi yetiştiren teorik bilgilerinizi pratiğe ve hayata aktarma imkanı bulan sağlayan en önemli yol o yüzden bu sonuçlar beni çok çok gururlandırdı” dedi.

Geleceğin sanatçıları projelerle göz doldurdu3

Öğrencilerin Türkiye’deki en iyi eğitimi aldıklarını söyleyen Prof. Çiftlikli, “Biz küçük bir ekibiz aslında gördüğünüz gibi 3 kişiyiz ama bu 3 kişi ile birlikte bile inanın Türkiye’deki en iyi eğitimi aldınız. Bu yaptığımız yöntemler, zorladığımz aşamalar, sizin bundan sonraki hayatınızda size o kadar önemli yol gösterecek ki yani bunun en önemli göstergesi DGS ile başka bir fakülteye geçiş yaparsanız orada göreceksiniz. Burada en sıradan gözüken öğrenci bile orada parlayacak, buna eminim yani. Neden böyle söylüyorum? Çünkü öğretim üyesi olarak 9 yılı aşkın bir geçmişim var ve on binlerce mühendis ve sizin gibi radyo TV konusunda başka branşlarda öğrenci yetiştirdim. Bugün içerisinde bir sürü profesör olan öğrencilerim var. Çok önemli noktalarda görev yapan öğrencilerim var” ifadelerini kullandı.

Gösterim, belgesel-kısa film projelerinin değerlendirilmesi ve Radyo TV Teknolojisi Programı öğrencilerinin toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar