Öğretmen Evi mühürlendi!

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz / Yüzbinlerce lira harcama sonrasında göz göre göre aylarca kaçak inşaat yapıldı. Kaçak inşaatı 3 ay sonra fark eden Belediye yetkilileri, Öğretmen Evi’ne gelerek yapılan bu inşaatı mühürledi.  Kamu büyük zarar gördü.

Öğretmen Evi müdürü değiştikten sonra, yeni gelen müdüre hanım, öğretmen evinde sık sık tadilat ve değişiklik yaptı.  Öğretmen Evi Düğün Salonu ve yan tarafında yapılacak olan kafeteryayı ihaleye çıkarttı. Gazetemiz haberinden sonra ihaleyi erteleyen müdüre,  düğün salonu ve kafeteryayı kendileri işletmeye karar verdi.

Bu arada Öğretmen Evi müdiresi, imar kanunlarına aykırı ve herhangi bir şekilde ilgili belediyeden izin almadan, Öğretmen Evi Düğün Salonu yanında ciddi para harcayarak, kafeterya inşaatı başlattı.   Yaklaşık 3 ay süren bu inşaat, bitime yakın belediye engeline takıldı.

Kocasinan Belediyesi Zabıta ve İmar Kaçak Yapı Şube elemanları Öğretmen Evi’ni mühürledi.  İki demir kolon arasına ip çekerek mühürlenen inşaattaki maddi zarar merak konusu oldu. Bu duruma ‘kamu kaynakları nasıl heba ediliyor’ diye vatandaşlar tepki gösterdi.   

Bu arada Kocasinan Belediyesi kaçak inşaatı yıkacak mı, yoksa kitabına uydurulup izin mi verecek, onu da zaman gösterecek.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar