AK Partili isimden “Recep Tayyip Erdoğan İstifa” Pankartı

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman, Tolga Yılmaz / AK Parti Melikgazi eski İlçe Başkan Yardımcısı Sami Dağ, Melikgazi Belediyesinden 20 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle kiraladığı fırını bir başkasına kiraya verdiği gerekçesiyle sözleşmesinin fesih edilmesi sonrası başlattığı yargı sürecini kazanmasına rağmen belediyenin işyerini boşaltmasını istemesine, fırının duvarına “Hak hukuk, gak guguk Recep Tayyip Erdoğan istifa” yazılı pankart asarak tepki gösterdi.

WhatsApp Image 2019 07 08 at 19.00.29

20 YILLIĞINA BELEDİYEDEN KİRALADI

AK Parti Melikgazi eski ilçe başkan yardımcısı Sami Dağ, Melikgazi ilçesi Osmanlı Mahallesi Düztepe Sokakta bulunan fırın vasfındaki iş yerini Melikgazi Belediyesi’nden ‘yap, işlet, devret’ modeli ile 20 yıllığına kiraladı. Çeşitli iş sektörlerinde uğraştığı için fazla iş yeri ile ilgilenemeyen Sami Dağ, üçüncü şahsa 29 Temmuz 2010 tarihinde yıllık kira bedeli 22 bin TL’ye kiraya verdi.

BELEDİYE SÖZLEŞMEYİ FESH ETTİ

Melikgazi Belediyesi de Sami Dağ’ın kira bedelini ödemediği ve üçüncü şahıslara belediyeden izinsiz kiraya verdiği için Encümen kararı ile 8 Mart 2016’da Dağ’ın kira sözleşmesi feshetti.

HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI

Sami Dağ, konuyu yargıya taşıdı ve mahkeme, davacı Dağ’ı haklı bularak, belediyenin akde aykırılık teşkil etse de asıl kiracı hakkında belediye tarafından akde aykırılık nedeniyle bir dava açılmadığından, kira sözleşmesinin kabul edildiği, davalının işyerinden tahliyesine karar verdi. Melikgazi Belediye Başkanlığı vekili tarafından işyerinin Encümen Kararı ile belediyeye ait olduğu, Dağ’ın hiçbir bağlantısı kalmadığı gerekçesiyle mahkemenin kararına itiraz edildi. Ancak mahkeme belediyenin itirazını reddetti.

Dağ, mahkeme kararı sonrası işyerinin faaliyetine devam etti ancak Melikgazi Belediyesi tarafından mahkeme kararına rağmen Melikgazi Kaymakamlığı’na Dağ’a teslim edilen işyerinin tahliye edilerek tesliminin yapılması için yazı yazıldı. Mahkeme kararını dinlemeyen kaymakamlık da Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ‘tahliye’ yazısı yazarak Dağ’a tebliğ yapıldıktan sonraki on beş gün içerisinde, mahallinde herhangi bir vuku bulmaması için gerekli tedbirlerin alınarak tahliye işleminin gerçekleştirilmesini istedi.

15 günlük süre doldu ve Dağ’ın mahkeme kararı ile kazandığı iş yeri belediye ekiplerince mühürlendi. Dağ sesini duyurabilmek için fırının duvarına “Hak hukuk, gak guguk Recep Tayyip Erdoğan istifa” yazılı pankart asarak tepki gösterdi. Asılan bu pankart sonucu Emniyet ekipleri tarafından polis merkezine götürülen Dağ hem ifade verdi hem de pankartı yerinden kaldırdı.

Hukuk mücadelesini sürdüreceğini söyleyen Dağ, “Belediyeye verdiğim çeklerin hesaptan düşülmediği, savcılığın bu konuda kovuşturmaya gerek yok kararı verdiği, geriye dönük sahte imza ile encümen kararları alarak işyerimin elimden alındığı ve ticaretimin engellendiği onlarca belgelerle sabittir. Adliye, savcılık bu konuda herhangi bir soruşturma açmamıştır. Bütün belgelerimin delillidir. Sesimi duyurabilmek için bu pankartı astım, belediyenin, meclisin gerekirse sarayın önüne bu pankartı asacağım. Sesimi duyurana kadar mücadele edeceğim. Tahliye davası açtığım iş yerime 4 yıldır belediye tutanak tutmuyor, üçüncü, dördüncü şahıslar ruhsatsız çalışıyor, ne maliye, ne zabıta en ufak tutanak tutmuyor. Çifte standart uyguluyorlar ” dedi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar