15 Temmuz’un 3. Yıldönümünde milletçe nöbetteyiz…

Manşet

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Fetullahçı Terör Örgütü’nün kanlı 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üzerinden 3 yıl geçti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü kapsamında etkinlikler düzenlendi. Gündüz şehitlik ziyaretleri ile başlayan anma törenleri, gece yarısı 00.13’te camilerden verilen selalar ile sona erdi.

15 Temmuzun 3. Yıldönümünde milletçe nöbetteyiz2

ONBİNLER NÖBETTE!

Kayseri’de 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü’ne onbinlerce vatandaş katıldı. Kartal Şehitliği’nde saat:20.00 sıralarında toplanan kalabalık yürüyüşe geçti. Atlı birlik ve özel harekat polisleri ve mehter takımının en önde olduğu yürüyüşte Kayseri protokolü de tam kadro yürüyüşte yer aldı.

15 Temmuzun 3. Yıldönümünde milletçe nöbetteyiz3

Kalabalık ellerinde Türk Bayrağı, dillerinde tekbirlerle Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş yolunda kalabalığı 251 şehidin isimlerinin ve fotoğraflarının yer aldığı gaz lambaları ile nöbet tutuan minikler karşıladı.

Yediden yetmişe onbinlerce Kayserilinin katılım gösterdiği Milli Birlik ve Dayanışma Günü’nde Meydan’da dev ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasına yer verildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Duaların ardından Vali Şehmus Günaydın ve protokol konuşmaları yapıldı.

15 Temmuzun 3. Yıldönümünde milletçe nöbetteyiz6

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri saat: 00.13’te şehrimizin tüm camilerinde sela okunması ile sona erdi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar