Eksik Elemanla Kalp Ameliyatı… Nasıl Mı?

Manşet

Kayseri Memorial Hastanesi’nde gerekli eksik kadro ile by-pass ameliyatları yapıldığı iddia edildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ UYUMA!

Kayseri Memorial Hastanesi’nde by-pass ameliyatları için olması gereken yeterli ve gerekli ameliyat kadrosu olmaksızın çok ciddi BY-PASS kalp ameliyatı yapıldığı öne sürüldü. Bu gelişmeler yaşanırken sağlıkçılar tarafın­dan ‘İl Sağlık Müdürlüğü uyuyor mu?’ yorumları yapıldı.

EKSİK KADROYLA AMELİYAT

 Son olarak yapılan By-Pass kalp ameliyatında, ameliyat ekibi arasında yer alması gereken perfüzyonist olmak­sızın ameliyat yapıldığı iddiası ortalığı karıştırdı. Memorial Hastanesi’nde en son yapılan by-pass kalp ameliyatı sırasında ameliyatı yapan ekip arasında yer alması gereken perfüzyonist olmadığı halde yapılan ameliyat hastanın ciddi manada ameliyat sırasında ve sonrasında hayatını tehlikeye attığı iddia edildi.

MEMORİAL DE BUNU YAPARSA !

acik kalp ameliyati 4Yd31WNmQeatCU9ovWFK

Memorial Hastanesi’nde son olarak 70 yaşındaki bir ka­dın by-pass ameliyatı oldu. Hastanede yaklaşık iki yıldır perfüzyonist kadrosunda eleman olmadığı halde bu ameli­yatın nasıl yapıldığı bilinmiyor. Perfüzyonistin ameliyattan sonra da, bu tür kalp ameliyatları geçirenlerin takibi sırasın­da hastanede olması gerektiği sağlıkçılar tarafından ifade ediliyor. Ancak Memorial Hastanesi Kayseri şubesinde uzun süredir perfüzyonist kadrosunda eleman olmadığı halde bu tür ameliyatların tekrar nasıl başlatıldığı merak ediliyor.

PERFÜZYONİST KİMDİR  NE İŞ YAPAR  ?

Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş '' Perfüzyonistlik Yetki Belgesi '' olanlar ve 26 Nisan 2011 yılında resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanuna göre; Perfüzyonist,Perfüzyon alanında LİSANS eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer LİSANS eğitimleri üzerine PERFÜZYON alanında yüksek lisans yapan; kalp ve/veya büyük damarlarda yapılacak müdahalelerde ilgili uzman tabibler gözetiminde, kalp-akciğer makinasını kullanarak, beden dışı kan dolaşımını yöneten sağlık meslek mensubudur.

Öte yandan hastanenin bu ameliyat ile ilgili ne açıklama yapacağı merak konusu...  (Haber Merkezi)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar