04
Cts, Tem
39 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri’de 2018 yılında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na düzenlenen operasyonun ardından vakfın Kayseri Şubesi’ne 16 ay önce mühür vurulan o evin sahibi isyan etti. Tek geçim kaynağının o ev olduğunu söyleyen ev sahibi Musa Özbülbül, “Biz bunlara ev olarak kiraya verdik. 1 yıl sonra vakıf tabelası astılar. Biz şehit Furkan Doğan Vakfı sandık, devletten de herhangi bir bilgi gelmeyince yasal vakıf diye sesimizi çıkarmadık. 16 aydır mağduruz, en son Valilik önünde kendimi yakacağım, o olacak. Devlet yetkililerimizden yardım bekliyorum” dedi.

351ce4ee 704e 476b b0e5 9cdcb77d868d

38 yaşındaki Musa Özbülbül’ün kiraya verdiği evi, Furkan Vakfı üyeleri tarafından kullanıldı. Vakfa 2018 yılı Şubat ayında operasyon yapıldı ve Vakfın bulunduğu daire mühürlendi. 16 aydır mühürlü olan evinin tek geçim kaynağı olduğunu söyleyen ev sahibi Musa Özbülbül yaşadığı sıkıntıyı gazetemize anlattı.

“16 AYDIR BİZİM SUÇUMUZ NE BİLEMİYORUZ, PERİŞAN HALDEYİZ”

16 aydır bir çözüm bulunamadığını ve büyük mağduriyet yaşadığını söyleyen ev sahibi Musa Özbülbül, “Biz bunlara ev olarak kiraya verdik. Oğuz Kaya diye birisine kiraya verdik, bunlar birkaç yıl sonra evi dernek olarak kullanmaya başlamışlar, tabela astılar. Bunlar iş yeri olarak, bir vakıf olarak kullanmaya başladı. Biz de şehit Furkan Doğan Vakfı sandık, devletten de herhangi bir bilgi gelmeyince yasal vakıf diye sesimizi çıkarmadık. Bunlara operasyon yapıldı ve 16 ay önce evim mühürlendi. O günden beri mühür açılmıyor. CİMER, Valilik yazışmalarım var, şikayetlerim var. Kimse ilgilenmiyor, kira da yatmıyor. 16 aydır bizim suçumuz ne bilemiyoruz, perişan haldeyiz. Önceki valimiz ile görüştüm, emniyet ile görüştüm, yine çözüm bulunamadı” diye konuştu.

“EN SON VALİLİK ÖNÜNDE KENDİMİ YAKACAĞIM”

Türkiye genelinde 20 ev ve işyerinin mühürlendiğini ve Adana’daki davanın sonucu beklenildiğini öğrenen Özbülbül, “Bu binanın 16 aydır kiracının ödenmesi gereken aylık yakıt ve bina giderleri olan 300 TL de ödenmedi. 16 ayda 4 bin TL’yi geçti,  bu para da ödenmedi. Tek geçim kaynağım buydu, ben o kira geliri ile hayatımı idame ettiriyordum. En son Valilik önünde kendimi yakacağım, o olacak. Artık devlet yetkililerimiz buna çözüm bulsun” dedi.

DAVA HALEN SÜRÜYOR              

‘Kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü’ iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un yargılandığı Furkan Vakfı Davası halen Adana’da devam ediyor. 9 Şubat 2018’de Vakfın Kayseri Şubesi’ni bulunduğu daire İçişleri Bakanlığı’nca mühürlendi. Gevhernesibe Mahallesi İstasyon Caddesi’nde bir apartmanda bulunan Furkan Vakfı Kayseri Şubesi’nin kapısı kilitlendi. Daire kapısına yazılan mühür notunda, “Dikkat müdahale halinde T.C.K 14/ 142 maddeden ceza uygulanır” ifadeleri yer aldı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar