Nursaçan’dan Elitaş’a cevap: “Yanlış bilgilendirilmiş”

Manşet

Haber: Azim Deniz / AK Parti Kayseri İl Teşkilatı Tarafından İl Danışma Meclisi’nde konuşan ve ‘Adana’da 36 kuruşa tüketilen elektrik Kayseri’de 49 kuruşa tüketilmektedir. Kayseri Türkiye’nin en pahalı elektriğini kullanacak kadar enayi değil. Sanayici hakkını arasın’ diyen milletvekili Mustafa Elitaş’a KOSB Başkanı Tahir Nursaçan’dan cevap gecikmedi. Nursaçan, “Mustafa Elitaş, OSB’deki elektrik ücret kıyaslamasında yanlış bilgilendirilmiş” dedi.

Sanayicilerin elektrik zammı konusunda sıkıntılar yaşadığını ve KEPSAŞ’ın sanayiciye yardım etmesi gerektiğini belirten AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İl Danışma Meclisi’nde “Kayseri ve Civarı Elektrik ve KEPSAŞ genel müdürümüzle konuştum ve konuyu bana izah etti. Birileri 3-5 aylık çek vererek, vade farksız elektrik satın almasına imkan veriliyor dediğimde altı kalın çizgilerle çizmedim. 11 Ağustos bayram ve 9 Ağustos Cuma günü elektrik faturasını kesmişler ve bu tarihte vatandaştan para istiyorlar. Bir şey yapılsın, bayram öncesinde bu insanlar işçisinin maaşını mı ödesin yoksa faturayı mı ödesin. Muhtarımız diyor ki, tarımsal sulamaya ne yapmamız lazım. Ben burada eski dostları da görmüşken, bu vesile ile bir derde tercüman olma gereği hissettim. Kayseri bizim için semboldür. En uygun fiyatla vermek zorundayız. Şartları ne ise yerine getirilsin ve büyük sanayiciler de herhalde başka yerlerden satın alıyorlar. Adana’da 36 kuruşa tüketilen elektrik Kayseri’de 49 kuruşa tüketilmektedir. Kayseri Türkiye’nin en pahalı elektriğini kullanacak kadar enayi değil. Sanayici hakkını arasın. Başka yerlere verilen fiyatı KEPSAŞ bizim sanayicimize teklif etmemiş, İnşallah o konuda yönetim kurulu başkanımız sanayicilerimizle görüşecek ve başkalarından 36 kuruşa almak yerine, 35,80 kuruşa o sanayicimize bizim KEPSAŞ’ımızın vermesi lazım diye düşünüyorum” diye açıklama yapmıştı.

KOSB Başkanı Tahir Nursaçan, gazetemize yaptığı açıklamada, “AK Parti milletvekilimiz Mustafa Elitaş, OSB’deki elektrik ücret kıyaslamasında yanlış bilgilendirilmiş. Adana H.Sabancı’nın Nisan ayında 343, Kayseri OSB’nin ise 315 TL birim fiyatı elektrik birim fiyatıdır. Adana OSB'de gece elektrik kullanan fabrika sayısı Kayseri'ye göre çok fazladır. Gece elektrik kullanım ücreti düşüktür. Bu nedenlerle küçük farklar olabilir." diye konuştu.

6354646

OSB NİSAN AYINDA EN UCUZ ELEKTRİK KULLANAN ÜÇÜNCÜ OSB

Öte yandan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından sunulan raporda 7 OSB arasında en ucuz elektrik kullanan OSB’ler sıralamasında Nisan ayında Kayseri OSB’nin üçüncü sırada, Mayıs ayında ikinci sırada, Haziran ayında da altıncı sırada yer aldı. OSB elektrik kullanım ücreti ortalamasına göre de Kayseri Organize Sanayi Bölgesi bu ortalamanın altında kaldığı raporda yer verildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar