13
Pzt, Tem
25 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz / Kayseri’de, AK Parti’nin teşkilat gücünü kullanarak, kamu bankalarından ciddi krediler kullanıldığı iddia edilen ve geri ödemelerin yapılmayarak, konkordato ve iflaslara başvurulduğu iddia edilen Boldera Mobilya’nın kredi kullandığı Halk Bankası Kayseri Bölge Müdürü Süleyman Kayan’ın görevden alındığı öğrenildi.

 

Türkiye genelinde 300 bayide satışı olan, 22 ülkeye ihracat yapan Boldera Mobilya, Kayseri 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurarak konkordato talep etti. Mahkeme, tabeli karara bağlamak için 10 Temmuz 2019 tarihinden itibaren 3 aylık süre vererek şirkete 3 kişilik geçici konkordato komiser heyeti atadı.

Kayseri AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi, Boldera Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dur’un, konkordatoya başvurmadan önce, parti yöneticiliğini kullanarak, partideki önemli isimler tarafından da banka müdürüne baskı yaptırarak, Halk Bankası’ndan ciddi miktarda kredi kullandığı iddia edildi.

“TESPİT EDERSEM GEREĞİNİ YAPARIM"

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Teşkilatımızın ismi kullanılarak, para işlerine bulaşılmasına müsaade etmem. Hiç bir parti yönetim kurulu üyesi için banka müdürlerini aramam.Tespit edersem gereğini yaparım" dedi.

KAYSERİ’DEN KONYA’YA GÖNDERİLDİ

Öte yandan konkordato ilan eden Boldera Mobilya’nın kredi kullandığı Halk Bankası Kayseri Bölge Müdürü Süleyman Kayan’ın görevden alındığı öğrenildi. Kayan’ın Konya’da bir Halk Bankası’nda gönderildiği ortaya çıktı.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Yaşanan bu gelişmelerin ardından kamuoyu şu soruların cevabını merakla bekliyor: “Kamu Bankası Müdürü’ne Boldera Mobilya’ya kredi verilmesi için baskı yaptığı iddia edilen Ak Partili önemli isimler kim? Çekilen kredi miktarı ne kadar?Bankadan alınan kredi, borçlarda kullanıldı mı, başka yerlere mi aktarıldı? Firmanın, ekonomik durumunun ciddiyeti, bilinmesine rağmen, bankadan kredi kullanılmasına aracılık edenler, kendi parasını kurtarmak için mi Boldera’ya aracı oldular?”

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar