Eyvah! Korumanın FETÖ soruşturması varmış?

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz / Vali Şehmus Günaydın’ın eşinin, koruma polisi hakkında, ‘FETÖ’ye himmet toplama, yardım yapma’ ve ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret’ suçlarından iki ayrı soruşturması olduğu ortaya çıktı. Hakkında, hem FETÖ, hem de Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturması bulunan polis memurunu, Kayseri Valisi’nin eşine koruma yapılması, ‘Valiye kumpas mı kuruluyor?’ sorusunu akıllara getirdi.

D R7mfPXoAAlie2

26 Ekim 2018’de yayımlanarak yürürlüğe giren, Valiler Kararnamesi’nde Kayseri Valiliği’ne getirilen Şehmus Günaydın’ın nasıl olur da eşine verilen koruma polisinin, FETÖ ile ilişkisi çıkar? Başka bir iddiada ise, koruma polisinin Isparta’dan Vali ile birlikte geldiği yönünde.

Kayseri Valisi, Emniyet Müdürü, Koruma Şube Müdürü, bu polis memurundan haberdar değil mi? Hakkında FETÖ’den soruşturma açılmış bir polis memuru, valinin eşine koruma yapılıyor ve kimsenin haberi yoksa o daha vahim. 

YENİ BİR İDDİA ORTAYA ATILDI 

İlginç iddiaya göre “Sayın valinin oğlu,  FETÖ üniversitesi olan KHK ile kapatılan İzmir Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduğu, Vali Şehmus Günaydın’ın torpili ile hâkimlik sınavını kazandığı, bugünlerde de hâkim olacağı…”

FETÖ okulunda okudu diye bir insan suçlanamaz ancak Hâkimlik, Savcılık yapması, asker, polis içerisinde olması kamuoyunca kabul görmeyeceği hukukçular tarafından ifade ediliyor.

Hukuken FETÖ okulunda okuyanların, hâkim ve savcı olmasını engelleyen bir durum bulunmamakta.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar