12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Özel Haber: Azim Deniz / Kayseri Şehir Hastanesi’nde, hastaların nakil işlemi sözleşme gereği,  YDA şirketine ait iken,  taşıma araçlarını belediye sağlıyor.  Şoförlerini ve aracın yakıtını başhekimlik karşılıyor.  

 

415 milyon euroya mal olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Mayıs 2018 tarihinde hizmete açılan Kayseri Şehir Hastanesi  yapıldı yapılmasına ama  bugüne kadar, hastaların ve ziyaretçilerin  ulaşım konusu bir türlü çözülemedi.  Türkiye’de raylı sistem aracı geçmeyen hastane unvanını taşıyan Kayseri Şehir Hastanesi’ne, İldem, Talas gibi bölgelerden ulaşabilmek vatandaşlara büyük eziyet halini aldı.

Şehir Hastaneleri’ne giden belediye otobüsleri çoğu zaman hastane içerisine girmiyor ve hastaları anayolun karşısındaki eczaneler önünde indiriyor. Hastalar ve ziyaretçiler şehirler arası yoldan tehlikeli bir şekilde karşıya geçerek hastane içerisindeki  ring araçları ile gidecekleri yere ulaşmaya çalışıyor.

Başhekimlik 10 Temmuz 2018’de Büyükşehir Belediyesi’nden iki tane yarım otobüs alarak  hastane içerisinde ring hattı ile vatandaşları mağduriyetten kurtardı.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin  hastaneye verdiği otobüsleri geri istediği konuşulurken, Başhekimliğin de araç üzerindeki taşıtmatikleri  sökerek, otobüslerin belediyeye teslim edilmesini  bildirdiği öğrenildi. Başhekimlikten gelen yeni bilgiye “Yeni bir emre kadar otobüsler ring hattında çalışmaya devam edecektir” şeklinde şoförlere bilgi verildi.

Hastane içerisindeki hasta ve ziyaretçilerin ulaşımını YDA şirketinin yapması gerekiyor. Şirket bu hizmeti vermediği için Başhekimliğin verdiği bu hizmetten hastane zarar ediyor. Bir yıl içerisinde 180 bin liraya yakın yakıt masrafı,  bu araçlara tayin edilen şoförlerin maliyeti ve araçların bakım ücreti, devlete kalıyor. 

Kısacası hizmeti devlet veriyor, parayı YDA kazanıyor.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar