12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / İl Sağlık Müdürlüğü, 2018’den sonra dijital sisteme geçince, afet gibi olağan üstü durumlarda kullanılmak üzere depoya kaldırılan 185 adet telsizin büyük çoğunluğun depolardan kaybolduğu anlaşıldı.

 

 185 TELSİZ NEREYE KAYBOLDU?

 İl Sağlık Müdürlüğü 2018 yılı itibari iletelsiz haberleşmesinde JEMUS (Jandarma Elektronik Haberleşme sistemi)’a geçince, Bakanlığın emri ile 185 adet analog telsiz, UMKE tatbikatları, AFET, yada olağan üstü durumlarda kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü depolarına kaldırıldı.

Haber kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, depolardan ciddi sayıda telsizin kaybolduğu iddia edildi. Yine iddialara göre depo ve tamirhanedeki, tamir parçaları ve yedek parçalar talan edildi. Kaybolan telsizlerin ise piyasada uygun fiyatlarda satıldığı iddia ediliyor.

Çalışır vaziyetteki telsizlerin yetkisiz kişilerin eline geçmesi devletin güvenlik meselesi olduğu, FETÖ’cülerin yakalanmamak için, ankesörlü telefon kullanıyorlardı. İstihbarat birimlerince, bu yöntem deşifre edilince,  FETÖ mensupları taktik değiştirerek halk bandı (frekansı) üzerinden telsizle konuşmaya başladıkları iddiası var.

Çalışır durumda 180 tane Analog telsizin nerede, kimlerin elinde olduğu açıklanması gereken önemli bir bilgi? Devlet güvenliğini ilgilendiren bu telsizler araştırılarak acilen bulunmalı.

Öte yandan Kayseri Valiliği’nin bu konuda açıklama yapması bekleniyor.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar