12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / İl Sağlık Müdürlüğü’nün demir başında kayıtlı olan 185 adet çalışır vaziyetteki telsizlerin, bitpazarında haraç mezat satıldığı ortaya çıktı. Daha önemlisi ise, İl Sağlık Müdürlüğü, kaybolan telsizleri araştırmak için Savcılığa suç duyurusunda bulunmak yerine,  defter kayıtlarına fek edilip  ‘hurdaya  ayrıldı’ diye geçerek  olayı örtbas ettiği öğrenildi.

 

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN TELSİZLERİNİN BİT PAZARINDA HARAÇ MEZAT SATILMIŞ!

İl Sağlık Müdürlüğü dijital sisteme geçince, Bakanlık  İl Sağlık Müdürlüğü’nün demirbaşındaki 185 adet analog telsizi, afet gibi olağan üstü durumlarda kullanılmak üzere, depoya kaldırılması talimatını verdi.

İl Sağlık Müdürlüğü, İncesu, Bünyan, Pınarbaşı, Yahyalı, Tomarza Hastaneleri’ne, Göğüs Hastanesi, Doğumevi Hastanesi, Devlet Hastanesi ve 112’ye  verdikleri telsizleri toplayarak depoya kaldırdı.  Depodan sonra telsizler ortadan kaybolduğu iddia edildi. 

telsizkimeait

İl Sağlık Müdürü kaybolan  bu telsizler için bir soruşturma başlatmamış ve üzerini kapatmak için fek edilerek ‘hurdaya ayrıld’ı diye defter kayıtlarına geçirirken, çalışır vaziyetteki bu telsizlerin bir kısmının  bit pazarında satıldığı ortaya çıktı.

İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki telsizler, frekans ayarı yapılarak, polis  telsizlerini de dinleyebilmekte.  Devlet güvenliğini ilgilendiren bu önemli olayın üzeri kim ya da kimler tarafından kapatılmıştır?  Valilik makamının bu konuyu aydınlatarak kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

Sorumlular hakkında 05.11.2008 tarih ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununa muhalefetten ve görevi ihmal suçlarından kanuni işlem yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Ayrıca gazetemiz okuyucusunun yapılan haber üzerine bit pazarından satın alıp gazetemize getirdiği çalışır vaziyetteki telsiz, Kayseri Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’ne tutanak tutularak teslim edildi.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar