12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Okullar yarın açılıyor, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Kayseri’de 300 binin üzerinde öğrenci için yarın ders zili çalacak.  Kayseri’de bazı okulların üniforma mecburiyeti yüzünden bazı firmalarla anlaşma yaparak fahiş fiyattan üniformaları sattırması velileri kızdırdı.

 

Okullarda okul aile birliği kararları ile kıyafet ya da üniformalar belirleyerek bazı mağazalar ile anlaşıyor. Kayseri’de sadece 3 firmanın fahiş fiyattan üniformaları satması velileri çileden çıkardı.

Gazetemize gelen tepkilerde Kayseri’de bir öğrenci velisi baba, “Okul Tişörtü 50 TL, sweet 60 TL, tüm okul kıyafetleri 245 TL’den satılıyor. 5 liralık tişörtü 50 TL’ye satıyorlar. Başka firmada yok, Sadece üç firma satıyor. Bir kaç okul serbest kıyafet ama gerisi mecburi. Üç kıyafet firması okul aile birliği kararı diye tüm Kayseri’ye satıyor. Tüm okullar mecburi oldu” diye tepkisini dile getirirken, bir anne veli ise “Kızım 1. sınıfa başladı, kıyafet 250 lira tuttu. Bakarsan o kadar kaliteli bile değil, yeleği almak istemedim, ‘zorunlu tekini bile çıkarıp satamıyoruz’ dedi. 1. sınıflara ‘okulunuz böyle istiyor’ dediler, çok saçma hadi ben aldım. Olmayan zor geçinen aileler ne yapacak? Bu kadar olmaz” dedi.

Başka bir veli de “gecen seneki kıyafeti taptaze duruyor bu sene yine değişmiş buna karar verenlerin geçim derdinden haberi yok herhalde” diye veryansında bulundu.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar