970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Manşet

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de bazı hastanelerde ameliyatta kullanılmak üzere medical malzemeleri usulsüz ve sahte etiketli verdikleri tespit edilen 2 şüpheli tutuklanırken, operasyon sonrası Şehir Hastanesi’nde adeta deprem etkisi yaşandı.Hastanede aralarında 17 yıllık idari-mali işler müdürünün de olduğu 3 müdür görevden alındı.

 

İSİMLERİNİ DENİZ POSTASI ELE GEÇİRDİ

Kayseri’de bulunan bazı hastanelerce ameliyatta kullanılmak üzere alınan medical malzemeleri usulsüz ve sahte etiketli verdikleri tespit edilen Hunat Mahallesi’nde tıbbi malzeme üzerine işyeri bulunan Hayrullah Çetin ve İsmail Çetin isimli şahıslar yapılan operasyonda yakalandı.İşyeri ve ikametlerinde arama yapılan çok sayıda ameliyatta bu ürünlerin kullanıldığı ve kamu zararına sebep oldukları anlaşıldı.Öte yandan şüphelilerin Şehir Hastanesi’nde de usulsüz ameliyat ipleri sattıkları ortaya çıktı. Şüpheli İsmail Çetin ve Hayrullah Çetin’in emniyette suçlarını itiraf ettikleri ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları öğrenildi.

3 MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI

Polisin bu operasyonu Kayseri Şehir Hastanesi’nde de adeta deprem etkisi yaşattı. İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli tarafından Şehir Hastanesi idari-mali işler müdürü Ömer Yıldız, idari-mali işler müdür yardımcısı Salih Satılmış ve hastane müdür yardımcısı, personel müdürü Emel Ağaç görevden el çektirildi. Şehir Hastanesi İdari-Mali İşler Müdürü Ömer Yıldız’ın 17 yıllık memur olduğu ve AK Parti Kayseri milletvekili İsmail Tamer’in hemşerisi olduğu ortaya çıktı.

KAMUOYU TAKİPTE

Açılan soruşturma sonucu ile Şehir Hastanesi’nin usulüne uygun olmayan başka satın alma işlemlerinin de olup olmadığı, bu soruşturma sonucu ortaya çıkıp çıkmadığı kamuoyunca merak ve takip edilirken, Şehir Hastanesi’nin doğrudan alım yöntemi ile alımlarında bu inceleme kapsamında olduğu öğrenildi.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar