10
Pzt, Ağu
33 Yeni Haber

Talas Bayram

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de sahte banka sitesi oluşturarak phishing (oltalama) yöntemi ile mağdurlara ait banka bilgilerini elde ettikten sonra temin ettikleri banka hesaplarına para transferi yaparak yaklaşık 120 bin TL çalan 4 şüpheli kaldıkları otel odasında suçüstü yakalandı.

WhatsApp Image 2019 10 01 at 17.55.21 1

Kayseri Siber Suçlara Mücadele şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde sahte banka sitesi oluşturarak,  Phishing (oltalama) yöntemi ile mağdurlara ait banka bilgilerini elde ettikten sonra temin ettikleri banka hesaplarına para transferi yapıp, yaklaşık 120 bin TL tutarında maddi menfaat temin eden 4 şüpheli şahsa operasyon düzenledi.

WhatsApp Image 2019 10 01 at 17.55.21

Gerçekleştirilen operasyonda kaldıkları otel odasında suçüstü yakalanarak Gözaltına alınan şüphelilerden yapılan aramalarda 1 adet laptop, çok sayıda hesap kartı, 3 adet sahte şirketlere ait POS cihazları ve şahıslara ait cep telefonlarına el konuldu.

Savcılığa sevk edilen şüphelilerden D.A savcılıkça serbest bırakılırken, G.A. M.Y. ve A.O isimli şüpheliler ise çıkarıldıkları mahkemece ‘Bilişim Ve Banka Sistemleri Aracılığıyla Hırsızlık’ suçundan tutuklandı.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar