10
Pzt, Ağu
33 Yeni Haber

Talas Bayram

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner Türkiye’de  FETÖile mücadele verilmeye devam edildiğini belirterek, “Ancak Kayseri Türkiye’nin Pensilvanyası’dır. Orada ne oluyor bitiyor hepsini biliyorum” dedi. Metiner, Abdullah Gül ile ilgili de “Gül yüreği yetiyorsa tek başına partisini kursun ve iktidara gelsin tamam ama şer ittifakıyla sadece Erdoğan’ı kaybettirmek üzere hareket ederse buna hainlik ve ihanet denir” diye konuştu.

 

Kayseri’de yayın yapan Kent Türk Televizyonu’nda katıldığı canlı yayında gazeteci İlter Sağırsoy’un sorularını yanıtlayan AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Kayseri’de eski Emniyet Müdürü İbrahim Kulular döneminde FETÖ ile çok ciddi mücadele verildiğini söyledi. Metiner,”FETÖile mücadele öyle her babayiğidin harcı değildir.Bunu Kulular müdürüm yürekten ve herşeyi göze alarak vatan için millet için yaptı. Şimdi de Genel Müdür yardımcısı oldu, inşallah önü daha da açık”diye konuştu.

Emniyet Genel Müdür yardımcısı olan Kayseri eski Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’ın Kayseri’de FETÖ ile yaptığı mücadeleyi  her zaman takdirle anacağını kaydeden Metiner, “Açık söylüyorum Kayseri Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. Amerika’da Pensilvanya Türkiye için ne ifade ediyorsa işte Kayseri’de bu manada Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. O nedenle burada verilen mücadele çok önemlidir”dedi.

AK Parti içinde de hala kriptoFETÖ’cülerin olduğuna inandığını hatırlatarak, “Bu FETÖ’cüler ahtapot gibi buradan kolunu kesiyorsunuz öbür taraftan bir başka oluşumun içine girip oradan partiye sızabiliyorlar. Ama yılmadan bunlarla mücadeleye devam edeceğiz. AK Parti’de bildiğimiz kadarıyla FETÖ’cüleri temizledik ama kriptolar için aynı şeyi söyleyemeyiz, kimse söyleyemez”ifadelerini kullandı.

‘Bugün partimizden ayrılanlar reisi yıkmaya çalışanlar da o günkü kibir budalalarıydı’ diyen Metiner, “Bize ihanet edenler de bunlardı zaten. Makamlarını halka karşı onlar kullanıyorlardı, şimdi ayrılıp gidiyorlar ama bu partiyi maalesef bu hale siz getirdiniz ve şimdi de kaçıp gittiniz” dedi.

“BAKANLIK UYGULAMASI DEĞİŞMELİ”

Metiner, yeni sistemdeki bakanlık uygulamasının hemen değişmesi gerektiğini vurgulayarak, “Tamamen değişmeli. Zira bakın ben çok arkadaşımızın bırakın bakanlara özel kalem müdürlerine ulaşamadığını biliyorum. Bakanlar halkın içinden siyaset mutfağından gelmeli.  Bu sistem değişmeli.  ak partili halktan kopartan bir şeydi. Bu sistemde adam halktan gelmiyor, siyasetten gelmiyor ve diyor ki ‘beni falanca kişi getirdi beni onu bilirim gerisini bilmem’ sistem böyle ama. Bu adama ihtiyaç varsa danışman yaparsın bakanlıkta başka bir görev verirsen ama bakan halktan gelmeli siyasetin içinden gelmeli” şeklinde konuştu.

CHP, HDP’LEŞİYOR

CHP’nin giderek HDP’leştiğini söyleyen Metiner, “PKK CHP’nin belediye başkanı adaylarına destek oldu açıkca ve Gül de gitti bunlarla kurulan şer cephesinin değirmenine su taşıyor. Parti kurmaya çalışıyor hala. CHP, HDP safında kendini kullandırıyor” dedi.

“GÜL’Ü BAŞIMIZIN TACI YAPTIK AMA O NE YAPTI”

‘Biz düşmanımıza Gül dağıtmadık’ diyen Metiner, Kayserili Abdullah Gül ile ilgili ağır ithamlarda bulundu. Metiner, şunları söyledi: “Gül’ü başımızın tacı yaptık ama o ne yaptı. Akşener geçen dönem oyunu bozmamış olsaydı şer ittifakının adayı olacaktı. Hesap Tayyip Erdoğan’a kaybettirmek. Bunun üzerine kuruluydu.  Bu mu arkadaşlık. Biz partiden ayrılanlara kızmıyoruz darılmıyoruz da, olabilir ama ‘biz Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek için hareket ediyoruz’ derlerse bu yönde hareket ederlerse işte biz bunlara ihanet gözüyle bakarız bu kişilere de hain deriz. Çünkü yaptıkları hainliktir. Gül yüreği yetiyorsa tek başına partisini kursun ve iktidara gelsin tamam ama şer ittifakıyla sadece Erdoğan’ı kaybettirmek üzere hareket ederse buna hainlik ve ihanet denir.” Haber Merkezi

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar