970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Manşet

(ÖZEL) Haber- Foto: Azim Deniz\ Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Ekrem Şahin, sahte tapuyla 2016 yılının Ocak ayında Kocasinan Belediyesinden inşaat ruhsatı aldı. Bu ruhsatla şu ana kadar inşaatın yüzde 90'ını tamamladı. Arsa hissedarları Kayseri'ye geldiklerinde arsa üzerinde 10 katlı bina yapıldığını görünce büyük bir şok yaşadı.

546546

Kocasinan Belediyesi meclis üyesi Ekrem Şahin, Yenişehir Kent Konut Yapı Kooperatifi başkanı olduğu dönemde müthiş bir sahtekarlığa imza attığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Ekrem Şahin'in Kayseri'de, Gülkız Sönmez ve Yenişehir Kent Yapı Kooperatifinin ortaklığındaki arsanın orijinal tapuyu sahte tapuyla değiştirerek Kocasinan Belediyesinden inşaat ruhsatı aldı.

 

Hisseli Tapu Nasıl Tam Tapu Oldu?

Kocasinan Belediyesindeki bu sahte tapu olayıyla ilgili Başkan Ahmet Çolakbayrakdar'dan kamuoyu konuya ilişkin detaylı bir açıklama yapmasını bekliyor. Hisseli tapu hisse sahiplerinin haberi olmadan nasıl tam tapuya çevrilebilir.

Kocasinan Belediyesine inşaat ruhsatı alabilmek için sahte tapu veren Ekrem Şahin,verdiği sahte tapuyu unutarak, tapudaki diğer hissedar olan Gülkız Sönmez'in hissesi alabilmek için izale-i şuyu davası açtığı da ortaya çıktı.

dava izaleişu

 

Kamu oyunun Merak Ettiği ve Cevaplanması Beklenen Sorular

Kocasinan Belediyesi İmar Müdürlüğü, kontrolörler ve ruhsat birimleri tapunun gerçek olup olmadığını incelemeden nasıl inşaat ruhsatı verdi?

Yapı Denetim Firması sahte tapuyla alınan inşaat ruhsatını hiç kontrol etmedi mi?

Kocasinan Tapu Müdürlüğü, Kocasinan Belediyesi'nin inşaat ruhsat dosyasındaki sahte tapunun kendilerince çıkarılıp çıkarılmadığı konusunda açıklama yapmalıdır.

 

Savcılar Görevini Yapmalı

Kocasinan Belediyesinde skandal sahte tapu olayıyla ilgili evrakta sahtecilik, kamuyu zarar uğratma, kamunun itibarını zedeleme, kendisine ait olmayan arsanın gerçek sahiplerinin mağduriyeti gibi konuların dikkat alınarak resen Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmalıdır.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar