970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Manşet

(Özel) Haber-Foto: Azim Deniz, Ece Eraslan / Kocasinan Belediye Meclis üyesi, Yenişehir Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Ekrem Şahinbilgisayarının yazıcısından çıkarttığı sahte tapu ile Kocasinan Belediyesi’nden İnşaat tapusu çıkarttı. Başkasına ait arsa üzerine 10 Katlı bina yaptı.  Gazetemizde haber çıkınca sahtekârlık deşifre oldu. Bu haberi okuyanlar, ‘Sülün Osman’a taş çıkartır’ yorumları yaptı.

gerrçek tapu

SAHTE TAPU İLE 10 KATLI BİNA DİKTİ

EGS Beton, İnşaat sahibi, Yenişehir Konut Yapı Kooperatifi Başkanı ve Kocasinan Belediye Meclis üyesi Ekrem Şahin Kocasinan ilçesi, Sümer Mahallesi’ndeki 4140/2 parsel numaralı kooperatif arsasının hissedarı olan kadından hisseyi almak istedi ancak alamadı. Kadın yurtdışında hayatını kaybedince Şahin bilgisayarında hisseli sahte bir tapu hazırlayarak, Gülkız Sönmez’i silip, hisseli tapuyu tam tapu yazarak, metrekaresini değiştirip Kocasinan Belediyesi’ne gitti. Burasının kendisine ait olduğunu söyleyip,  inşaat ruhsatı çıkardı. Başkasına ait arsaya 10 katlı bina dikti. Hayatını kaybeden kadının yakınları arsaya geldiklerinde arsada binayı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hemen şikayetçi olan Sönmez’in yakınlarına, Belediye yetkilileri sahte tapuyu gösterip, isminin orada olmadığını ifade etti. Şikayetçi vatandaşlar daha sonra tapuya gidip hisselerini görünce, suç duyurusunda bulundu.

ekrem şahin

BELEDİYE SAHTECİLİĞİ DEŞİFRE ETTİ

Gazetemizin 22 Ekim günü bu konuyu haberleştirmesinin ardından harekete geçen Kocasinan Belediyesi İmar Müdürlüğü, Kocasinan Tapu’ya konuyu sorunca, gerçek tapuda Gülkız Sönmez’in hissesi olduğu ortaya çıkınca, ‘sahtecilik’ olayı deşifre oldu. Belediye’den yapılan açıklamada, “4140/2 parsel numaralı taşınmaz ile ilgili olarak konudan haberdar olunur olunmaz ruhsat dosyasında yapılan incelemede tapunun tam hisseli olduğu kayıtlarda görülmüştür. Kocasinan Tapu ile yapılan ikili yazışmada tapuda Gülkız Sönmez’e ait hisse olduğu da görülmüştür. Ruhsat dosyasındaki tapu belgesi ile güncel tapu kaydının farklı olduğu tespit edilmiştir” denildi.

YAPI MÜHÜRLENDİ, ŞAHİN’E SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Söz konusu yapı mahallinde mühürlenerek inşaat durdurulduğu ifade edilen açıklamada, “Tapu kaydında farklılık olmasına rağmen beyan edilen evrakla hukuki süreç başlatılarak, belediyemizce işlem yapılmasına neden olan ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Yapı ruhsatı da iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

MÜHÜRLÜ İNŞAATTA SURİYELİLER ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

İnşaatın mühürlenmesinin ardından Kocasinan ilçesi, Sümer Mahallesi’ndeki inşaat alanına giden gazete ekibimiz, yapının mühürlendiğini görüntüledi ancak mühre rağmen, inşaat içerisinde halen işçilerin çalıştığı ortaya çıktı. Çalışan işçinin Suriyeli olduğu da öğrenilirken, SGK İl Müdürlüğü’nün bu işçilerin sigortalarının incelenmesi gerektiği yorumları yapıldı. 

ŞAHİN’İN TÜM EVRAKLARI İNCELENMELİ

Ekrem Şahin’in bütün inşaat ruhsatları ve tüm evrakları incelenmesi gerektiği, bu şahsın aynı yola başka parsellerde de başvurmuş olabileceği düşünülüyor. Bu olayın üzerinin ört bas edilmemesi gerektiği, Cumhuriyet Savcılarının da soruşturma açıp, bu şahıs ile ilgili bütün inşaatlarının kontrol edilmesi için göreve davet edildi. Ayrıca Şahin’in belediye meclis üyeliğinden istifa etmesi bekleniyor.

Not: Sülün Osman kimdir? Yeşilçam filmlerine konu olan Sülün Osman büyük dolandırıcılıklarıyla adeta efsaneleşmiş bir isim.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar