Pasaportuna Fetö'cü Diye El Konuldu, Halen Dekanlık Yapıyor

Manşet

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü kadrosunda bulunan ve Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde Dekanı Prof Dr. Mehmet Öcal'ın pasaportuna FETÖ/PDY soruşturması kapsamında el konulduğu ortaya çıktı. TBMM gündemine taşınan bu olay sonrası tüm dikkatleri üzerine çeken Prof Dr. Mehmet Öcal'ınöğrencilerine anlattığı ders esnasında AK parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ile ilgili şok sözleri yeni tartışmaları beraberinde getirdi.

MECLİSTE O DEKAN KONUŞULDU

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü kadrosunda bulunan ve Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde Dekanı Prof Dr. Mehmet Öcal'ın pasaportuna FETÖ/PDY soruşturması kapsamında el konulma olayı Türkiye Büyük Millet Meclisine taşındı.

TBMM'de gündeme taşıyan CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde Dekanı Prof Dr. Mehmet Öcal'ın pasaportuna FETÖ/PDY soruyturması kapsamında el konulmasıyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, iktidar partisine seslenerek, "Şimdi siz bizi FETÖ/PDY ile mücadeleye destek olmadığımızı söylüyorsunuz. elimde bir belge var. Mehmet Öcal isminde biri Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde Dekan olarak görev yapıyor. Mehmet Öcal FETÖ'cü ise dekan yapmayın, eğer FETÖ'cü değilse pasaportundaki tahkimi kaldırın" şeklinde konuştu.

FETÖ’cü denilerek pasaportuna el konulan Prof. Dr. Mehmet Öcal, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan tarafından, "Mehmet Öcal FETÖ'cü ise Dekan yapmayın, eğer FETÖ'cü değilse pasaportundaki tahkimi kaldırın" sözlerinin TBMM gündemine taşınmasının ardından tüm dikkatleri üzerine çekti.

O PROFESÖRÜN DERSTE ÖZHASEKİ İLE İLGİLİ ŞOK SÖZLERİ

Prof. Dr. Mehmet Öcal’ın, Mehmet Özhaseki’yi de dahil ettiği derste öğrencilerine şunları anlattı: “Binali Yıldırım hoş bir dede, çok espritüel, sıcakkanlı ama siyasette arkadaşlar yüzü eskidi artık. Yani adam koşu atı gibi! Buraya aday gösteriyorsunuz olmuyor, haydi şu tarafa geç! Yani İzmir’e aday gösterildi, Meclis Başkanlığı yaptı, Başbakanlık yaptı, o da olmadı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Yani bu aslında Ak Parti’nin yapmış olduğu bir hatadır bence. Yani bu kadar genç insanlar varken mesela İstanbul’un genç belediye başkanları var. Örneği Beyoğlu Belediye Başkanı var. Fatih ilçesinin başkanı var, bunlar aday gösterebilirdi. Ya da Ankara’da genç isimler vardı onlardan birisini yapsalardı mesela aday olabilirdi. Ama parti Mehmet Özhaseki’yi aday yaptı. Adam Kayseri’yi zaten darmadağın etti! Hani şimdi arkasından konuşmayalım burada akrabaları filan vardır, sevmeyenlerde vardır. Kendisiyle tanışıklığımız vardır. Gördüğünde, ‘O hocam merhaba’ diyerek selam vermişliği vardır bana. İnsan belli bir dönem görev yaptıysa gençlerin gelmesi gerekir artık siyasete. Siyaset bayağı kirlendi, partiler kirlendi. ”

“ANGEL MERKEL’İN PARTİSİNDE ÜYEYDİM”

Öğrencilere ‘sizin yaşlardayken parti üyesi miydim, hangi partidendim?’ diye soran Prof. Dr. Mehmet Öcal “Evet arkadaşlar Hristiyan Demokrat Parti’dendim. Angel Merkel’in partisinde üyeydim, çok şükür Müslüman olarak çıktım” diye kendi sorusunu cevapladı. Haber Merkezi

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar