15
Çrş, Tem
31 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / Kayseri Şeker Fabrikası’nda kantarda çalışan bir şahsın, çiftçilerden alınan pancarlarda ikinci sahte kantar pusulası kullanarak en az 150 bin TL değerinde hayali pancar alıp, fabrikayı zarara uğrattığı iddia edildi. Olayla ilgili 2 kişi açığa alınırken, soruşturma başlatıldı.

 

Kayseri’de pancar çiftçileri Şeker Fabrikası’na şeker pancarlarını satmak için kantardan geçirip, tartılan pancarları fabrikaya teslim ederek kantar pusulası alıyor. Fabrikaya ait arsalarda biriken şeker pancarları daha sonra fabrikaya gidip işleniyor.

Yeniçubuk 75. Kantar bölümünde meydana gelen olayda iddiaya göre tartılan ve fabrikaya teslim edilen pancarların en az bir-iki ay bekletilmesini fırsat bilen İ. B. isimli çalışan, kantara giren ve çiftçiye kesilen kantar pusulasından ayrıca ikinci bir pusula yaptırdı. Fabrikaya ikinci bir şeker pancarı alınmış gibi sahte pusula veren İ.B.’nin, fabrikayı zarara uğrattığı iddia edildi. Şahsın, sahte kantar pusulaları ile en az 150 bin TL değerinde 500 ton pancar karşılığında haksız kazanç sağladığı iddia edilirken, geçtiğimiz yıllarda da 300 ton daha sahte pusula ile dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.

Fabrikada dilden dile dolaşan olay sonrası kantar çalışanı İ.B. ve çavuş M.U. isimli 2 kişinin bu olayın ardından açığa alındığı ortaya çıktı.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar