13
Pzt, Tem
2 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / Aynı arsaya ait olan ve aralarında 12 adet fark olan, biri sahte, diğeri gerçek, aşağıda iki tapu var. Ruhsat tarihinde, başkanlığını Belediye Meclis üyesi Ekrem Şahin’in yaptığı Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi, sahte tapu ile inşaat ruhsatı alarak, 10 katlı bina dikti. Belediyenin haberi ise, gazetemize gelen ihbar ve şikâyeti araştırması sonucu ortaya çıktı.

ali şahin

Belediye Meclis üyesi Ekrem Şahin’in başkanlığını yaptığı kooperatife, Kocasinan Belediyesi’nden sahte tapu ile inşaat ruhsatı alması gündeme bomba gibi düştü. Haberin hemen sonrasında, Kocasinan Belediyesi tarafından inşaat mühürlendi, yapı ruhsatı iptal edildi, sahte tapuyu verenler hakkında savcılığa şikâyette bulunuldu.

WhatsApp Image 2019 11 10 at 15.45.31

Belediye Meclis Üyesi Ekrem Şahin, inşaat ruhsatında imzasının olmadığını kamuoyuna açıkladı.  Ruhsata imza atıp, sahte tapuyu belediyeye götürenin ise o dönemde akrabası ve Kooperatifin müdürü olan Ali Şahin olduğu ortaya çıktı.

WhatsApp Image 2019 11 10 at 15.45.32

KANUN NE DİYOR?

Kanunlara göre, kooperatiflerdeki her türlü mesuliyet, kooperatif başkanı ve yönetim kurulu üyelerine aittir. Kooperatifte yapılan bir inşaatın tapusunun sahte olup olmadığını Kooperatif başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin bilmemesi imkânsızdır.

EKREM ŞAHİN ŞİMDİ NE YAPIYOR?

Ruhsat alınıp inşaata başlandıktan yaklaşık 3 ay sonra, Ekrem Şahin, başkanlığı yine akrabası olan Ali Şahin’e bırakmış.Kendisi ise yine paravan olarak, Hüseyin Bugan isimli akrabasının üzerine kurduğu, aynı zamanda bu sahte tapu ile yapılan inşaatın, müteahhitliğini de üstlenen EGS beton şirketinin başına geçmiştir.  Devamı yarın

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar