15
Çrş, Tem
31 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / Belediye Meclis üyesi Ekrem Şahin’in başkanlığını yaptığı kooperatife, Kocasinan Belediyesi’nden sahte tapu ile inşaat ruhsatı almasının yankıları sürerken, dün kamuoyuna sunduğumuz sahte tapunun ardından bugün de sahte tapu ile alınan inşaat ruhsatını yayınlıyoruz.

BU BİR SÜLÜN OSMAN HİKAYESİDİR2

Ruhsat tarihinde, başkanlığını Belediye Meclis üyesi Ekrem Şahin’in yaptığı Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi, sahte tapu ile inşaat ruhsatı alarak, 10 katlı bina dikti. Haberin hemen sonrasında, Kocasinan Belediyesi tarafından inşaat mühürlendi, yapı ruhsatı iptal edildi, sahte tapuyu verenler hakkında savcılığa şikâyette bulunuldu.

WhatsApp Image 2019 11 11 at 17.42.13

Belediye Meclis Üyesi Ekrem Şahin, inşaat ruhsatında imzasının olmadığını açıklarken, ruhsata imza atıp, sahte tapuyu belediyeye götürenin ise o dönemde akrabası ve Kooperatifin müdürü olan Ali Şahin olduğu belirlendi.

Sahte ve gerçek tapuyu ele geçiren Kayseri Deniz Postası Gazetesi bugün de sahte tapu ile alınan inşaat ruhsatını da kamu oyu ile paylaşıyor.

WhatsApp Image 2019 11 11 at 17.42.14

İnşaat Yapı Ruhsatında yapı sahibi Ekrem Şahin/S.S. Yenişehir Kent Konut Yapı Koop. görülürken, imza kısmında Şahin’in 4 ay sonra kooperatife başkan olan akrabası Ali Şahin’in imzası görülüyor. İnşaat ruhsatında ayrıca yapı müteahhidinin Hüseyin Bugan isimli yine Ekrem Şahin’in akrabası görülürken, şantiye şefi de inşaat mühendisi Necati Gülduran da yapı ruhsatında yer alan isimler arasında.

Ruhsat alınıp inşaata başlandıktan yaklaşık 4 ay sonra, Ekrem Şahin, başkanlığı yine akrabası olan Ali Şahin’e bırakmış. Kendisi ise yine paravan olarak, Hüseyin Bugan isimli akrabasının üzerine kurduğu, aynı zamanda bu sahte tapu ile yapılan inşaatın, müteahhitliğini de üstlenen EGS beton şirketinin başına geçmiştir. Kamuoyu Ali Şahin’in bu konu ile ilgili nasıl bir cevap vereceği merak konusu oldu.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar