05
Çrş, Ağu
20 Yeni Haber

Talas Bayram

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Yaklaşan kongre öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi ve Kocasinan İlçe teşkilatlarında ilçe başkanını seçecek olan mahalle delegeliği seçimi yapıldı. Melikgazi seçimleri çıkan arbede ve yapılan usulsüzlükler yüzünden iptal edildi. Melikgazi adayı Nurettin parlak, usulsüzlüklerin tutanakla belirlendiğini söylerken, CHP İl yönetim kurul üyesi Barış Özdemir yaşananlardan İl Başkanı Ümit Özer’i sorumlu tutarak istifaya çağırdı. CHP’li genç Seçkin Akıncı da “Omurgasız milletvekili ve ekibinin açıkça yaptığı hırsızlık gün yüzüne çıktı” dedi.

75380136 10158462817509749 6818738354562007040 o

KOCASİNAN SORUNSUZ TAMAMLANDI

1760 üyeden 372 delege seçileceği ve avukat Ceren Demir ile Erkan Karabulut’un yarıştığı CHP Kocasinan bölgesinde mevcut başkan ve aday Erkan Karabulut'un listesi seçimden galip çıktı.

MELİKGAZİ’DE ORTALIK KARIŞTI

Melikgazi’de ise gün boyu gergin geçen mahalle delege seçimi 16.00 sonrası arbedeye dönüştü. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi İlçe Teşkilatı tarafından Mahalle Delegeliği seçimi gerçekleşti. Oy sayma işlemi sonrası ise 33 kişinin olduğu mahallede 42 oy çıkınca salonda bir anda arbede yaşandı. Çıkan kavga sonrası seçim iptal edildi. Sandığa oy atan bazı kişilerin imza atmadıkları da gelen bilgiler arasında. 

USULSÜZLÜKLER TUTANAKLA BELİRLENDİ

Melikgazi İlçe Başkanı Adayı Nurettin Parlak seçimlerin iptali sonrası “17 Kasım’da yapılan Melikgazi ilçe mahalle delege seçimleri yapılan usulsüzlüklerin tutanakla belirlenmesi üzerine,
CHP genel merkezinin gözetiminde yapılmak üzere ertelenmiştir. Delege seçimlerine katılıp,
beyaz listeye oy veren, vermeyen CHP Melikgazi üyelerimize teşekkür ederim. Bütün üyelerimizin iradesine saygı duymaları için, hiç bir üyemizin hakkını yedirtmeyeceğiz. Hakkını da yemeyeceğiz. Haklarımızı, hukukumuzu, adaletimizi birlikte korumaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CHP’LİLER İL BAŞKANINA TEPKİLİ: İSTİFA ET

CHP İl yönetim kurul üyesi Barış Özdemir ise sosyal medyada yaşanan olaylardan İl Başkanı Ümit Özer’i sorumlu tutarak, “İl başkanı, Melikgazi seçiminde çıkan olaylar senin yüzünden olan şeyler. İnsanları bölmekten çekinmiyorsun. Her yerde kavga ve gürültü. Senin amacın bu partiyi bir yerlere getirmek değil. Sadece koltuk sevdası, gerçekten partiliyim diyorsan bir an önce istifa etmen gerekir” dedi.

“AÇIKÇA YAPTIKLARI HIRSIZLIK GÜN YÜZÜNE ÇIKTI”

CHP’li genç Seçkin Akıncı da “Tiranlığa doğru giden yolda demokrasi savaşı kutsaldır. Omurgasız milletvekili ve ekibinin açıkça yaptığı hırsızlık gün yüzüne çıktı ve demokrasi isteyenlerin direnişiyle karşılaştı. Ortalığı karıştırmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

DARP EDİLDİĞİNİ SÖYLEYEN GENÇ: “İKİ KİŞİ DARP ETTİ”

Darp edildiğini söyleyen CHP’li genç Göktan Sezer şunları söyledi: “Melikgazi mahalle delege seçiminden sonra yaşananlardan ve haksızlıklardan dolayı üzgünüz. Gençler olarak iyi şeylere şahit olmak isterdik. Gençlerin adını barbar kavgacı küfürbaz olarak çıkarmak isteyenler ya gençleri istediği yerde kullanamamıştır yada o gençler onların yanlışını affetmemiştir. Herkes salondan dağıldıktan sonra eşyaları toplayıp çıktık. Yukarı çıktığımda herkes gitmişti ama il yöneticisi seçkin yağmur ve Melikgazi seçimlerinde gece gündüz çalışarak onu meclise taşıdığımız meclis üyesi Halil yağmur beni yanlarına çağırıp darp ettiler. Yiğitlik bir kişiye 2 kişi dalmak değildir. Ayrıca çok saygı değer bir genç arkadaşımıza o meclis üyesi arkadan saldırıyor ve tehdit ediyor. Gerek bizim ekipteki insanları gerekse de kendileri meziyetinde olan insanları gençler bana küfür etti ne yapsaydım diye konuşmalarına itibar etmeyin. Bizim için gelen diğer arkadaşa da aşağılıkça küfür ve tehditte bulunan kendisidir.
Mevcut ilçe başkanı olayın bizzat şahitidir. Gerçek yol arkadaşlarımıza mesajımızdır.”

AYAN: TEK KELİME İLE UTANÇ VERİCİ

Avukat Emre Ayan ise bu durumun tek kelimeyle demokrasi adına utanç verici olduğunu belirterek, “CHP Kayseri İl Yönetim kurulu üyesi Seçkin Yağmur ve CHP Melikgazi Belediyesi Meclis üyesi Halil Yağmur’un hafta sonu yapılan ve iptal edilen Melikgazi İlçesi mahalle delegesi seçimleri sonrası kendi partilileri iki muhalif genci darp, tehdit ve hakaret ettikleri yönünde gençler yönünden yapılan paylaşımlar tek kelimeyle demokrasi adına utanç verici, yüz kızartıcı ve kabul edilemez. Ülkenin ana muhalefet partisinde siyaset yapma iddiasında bulunan şahıslar Kayseri gibi büyük bir şehrin parti organlarında görev yaparken isimleri nasıl böyle işlerin içerisine girebiliyor hayret ediyorum” şeklinde konuştu.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar